Turecko

Turecká riviéra: Luxus dostupný pro každého

Léto je sice minulostí, ale existují i destinace kam můžete odletět na dovolenou kdykoliv. Třeba do Turecka. Turecká riviéra je díky perfektním plážím, kvalitním službám, zajímavým památkám a skvělé kuchyni jedním z nejlepších míst pro dovolenou.

300 dní slunce

Turecká riviéra se nachází u Středozemního moře na jižním pobřeží Turecka. Letní sezóna tu trvá od května do října a slunce tu svítí až 300 dní v roce. Navíc turecké pláže najdou jen těžko srovnání.  Kvalita je opravdu vysoká, a když si letos nejvíce modrých vlajek za čistotu vysloužilo Španělsko, podle regionů je stále vítězem Turecká riviéra s letovisky jako je Belek, Antalya či Side.  Jen v Beleku bylo oceněno 194 pláží za čistotu.  Okolo rivéry je navíc obklopeno mnoha památkami.  Například Side vyrostlo na rozvalinách římského města. Najdete tady několik chrámů, amfiteátr nebo římskou agoru.  Nedaleko Antalye je zase překrásný kaňon, který můžete sjet i na raftech.

Luxus a kvalita

Říká se, že pro Evropany je v Turecku levně. Výrazně levněji tady seženete třeba oblečení i z místní kvalitní bavlny. I v případě ubytování je kvalita  4-5 hvězdičkových hotelů vysoká a servis opravdu úžasný.  Navíc počet hotelů se neustále rozšiřuje a kvalita pořád roste.

Skvělá kuchyně

Turecká kuchyně je skvělá a hlavně pestrá. Spojuje totiž tu arabskou se středomořskou.  Najdete tak v ní jídla, která znáte z Balkánu nebo Řecka, stejně jako typické orientální speciality.  Turecká kuchyně nabízí spoustu pokrmů z čerstvých surovin s exotickými ingrediencemi.  Typický kebab, pod kterým si my představíme hlavně Döner kebab, najdeme  v Turecku pod tímto názvem Kebab až okolo 40 různých pokrmů.  Mezi ty nejznámější patří třeba  Iskender kebab, což je opékané hovězí maso na kouscích nakrájeného chleba, polité načervenalou omáčkou a kořeněným jogurtem nebo Šiš kebab, pro nás známý spíš jako špíz.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *