Bern

Podzimní Bern: Jaké památky stojí za návštěvu?

Milujete poznávací výlety? Pokud ano, rozhodně se vyplatí zrealizovat nějaký právě nyní na podzim. Většina památek je totiž ještě otevřená a rozhodně nehrozí, že byste byli vystaveni horkům. Pokud hledáte nějaký ten tip na konkrétní lokalitu, jste na správném místě. V následujících řádcích se totiž zaměříme na švýcarský Bern a jeho krásné starobylé památky.

Proč právě Bern?

Důvodů návštěvy švýcarské metropole by se našlo hned několik. Tím prvním a tradičním je fakt, že se nejedná o nijak extrémně velkou aglomeraci. V podstatě je řazen k nejmenším hlavní městům na světě. Zaujme již svou polohou, jelikož se nachází na vyvýšenině pískovcového charakteru okolo řeky Aare. V podstatě představoval jedno z nejzajímavějších středověkých měst. I to se podepsalo na faktu, že byl Bern v roce 1983 zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví Unesco. Za jakými památkami tedy v Bernu vyrazit?

Bern

Top 5 památek Bernu

Katedrála svatého Vincenta

Tuto nádhernou sakrální stavbu si musíte prohlédnout. Postavena byla částečně již v 15. století Matthäusem Ensingerem, nicméně k jejímu dokončení došlo až v 19. století. V interiéru chrámu je k vidění spousta nádherných starobylých děl.

Výlet na horu Gurten

Nad samotným městem se tyčí slavná hora Gurten, již se můžete vydat zdolat. Vysoká je pouhých 864 metrů. Nepůjde tedy o nijak vyčerpávající výlet. Odměnou vám budou krásné panoramatické pohledy na Bern.

Botanická zahrada v Bernu

Patří-li mezi vaše koníčky prohlížení krásných rostlin, nezapomeňte na botanickou zahradu v Bernu. Ta je rozčleněna do několika částí, přičemž prohlédnout si lze rostliny jak z Evropy, tak i Severní Ameriky a Asie. Nádherné jsou především tropické a subtropické rostliny.

Budova parlamentu

Nezapomeňte ani na Bundeshaus. Slavná budova parlamentu se nachází na vyvýšenině v blízkosti řeky Aarne.

Bern

Staré město

Staré město je nádherné a nezapře svůj středověký charakter. Tradiční dlážděné ulice jsou vněm lemovány kavárnami, restauracemi a tradičními knihkupectvími. Dominuje mu slavná Hodinová věž mající 23 metrů.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *