Pohádkové hrady a zámky: tady to filmaři milují

Křivoklát

Máte rádi české pohádky? My ano! Spousta z nich sklízí divácký ohlas nejen u nás, ale i ve světě. Což takhle zajet na výlet na ty nejznámější natáčecí lokace, kde oblíbené pohádky vznikaly? Děti tím určitě potěšíte.

Křivoklát

Hrad Křivoklát se objevil v nespočtu pohádek, je v tomto směru jednou z nejvytíženějších památek u nás. Zahrál si například ve vánoční klasice Anděl Páně, Jak se budí princezny nebo Tři veteráni. Nachází se ve Středočeském kraji, a kromě historie nabízí i mnoho kulturních událostí. Romantiku si užijete na noční prohlídce hradu a za návštěvu určitě stojí i středověká krčma na prvním nádvoří.

BřezniceBřeznice, autor: Stanislav Dusík/Creative Commons/ CC-BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Zámek Březnice

Podle názvu vám nejspíš zámek Březnice nijak povědomý nepřijde. Ale při návštěvě už vám bude vše jasné. Tento zámek si totiž zahrál v Princezně ze mlejna, jedné z nejoblíbenějších českých pohádek. Nachází se nedaleko Plzně a abyste si jeho atmosféru pořádně užili, vyhraďte si minimálně celý jeden den. Zámek totiž nabízí několik prohlídkových okruhů, expozici v podzemí a také prohlídku kaple a synagogy. Přímo ve městě Březnice pak můžete navštívit muzeum se stálou expozicí loutkářství a unikátní barokní pivovar.

Zámek Blatná

Tento unikátní zámek s vodním příkopem se objevil v pohádce Šíleně smutná princezna a v několika dalších filmech. Je jednou z ikonických staveb jižních Čech a podívat se na něj můžete i vy. Prohlídkové okruhy se věnují nejvýznamnějším rodům, které zámek vlastnily. V nabídce je i prohlídkový okruh uzpůsobený pro nejmenší děti. Projít si můžete také zámecký park plný botanických i zoologických zajímavostí.

MiloticeMilotice: foto Pixabay

Milotice

Zámek Milotice je po právu nazýván barokní perlou Moravy. Je dějištěm poměrně nového českého filmu Poslední aristokratka a také si zahrál v pohádce Nebojsa. A vězte, že nudit se tu rozhodně nebudete. Mimo denní a noční prohlídky nabízí zámek i historické kostýmy k zapůjčení. V těch se můžete libovolně fotografovat a procházet exteriéry zámku. V zámecké jízdárně vás navíc čeká program s dravými ptáky.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/ceske-hrady-a-zamky-se-znovu-otevrely-navstevnikum-prohlednete-si-ty-ktere-maji-v-nejvetsi-oblibe-fi.A210507_171132_ln_domov_sed/4#paginationtop

Křivoklát: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.