Polské Maledivy na skok z ČR. Návštěvníky čeká azurově modrá voda a nádherné útesy – inu, jako na Maledivách

Rádi byste vyrazili za exotikou, ale aktuálně nemáte ni čas, ani peníze a nějaké delší cesty? Pak zkuste Polské Maledivy. Najdete je asi 120 km od Ostravy.

Jedná se o Park Gródek, který se nachází park Gródek v obci Jaworzno v Polsku. Park se rozkládá na ploše přes 40 hektarů a nabízí četné turistické stezky, zahrady, rybníky a historické památky. Jednou z hlavních atrakcí v parku je palác Branicki, vystavěný v barokním stylu, který pochází ze 17. století. Palác a jeho areál jsou otevřeny pro návštěvníky a nabízejí prohlídky s průvodcem.

Kam vyrazit za přírodou

Nepřehlédnutelnou částí parku je zatopený lom – dnes nazývaný nádrž Wydra. Po vodě vede klikatý dřevěný chodník s několika altány, které vám (i díky azurově modré vodě v okolí) snadno vsugerují pocit, že se nacházíte na nějakém exotickém ostrově.

Foto: Pixabay

Kdy se do Gródku vydat?

Ještě nedávno šlo o poměrně klidnou lokalitu, ale nádherné fotografie lomu a vody ji proslavil natolik, že se zde zejména v létě dveře doslova netrhnou. Proto je vždy lepší sem zamířit ve všední den. Jedině tak budete mít, jistotu, že si tuto lokalitu opravdu užijete se vším všudy.

Celkově lze říci, že park Gródek i jezero Wydra nabízejí cestovatelům, kteří navštíví Polsko, jedinečné zážitky. Park Gródek poskytuje příležitost prozkoumat historické památky a přírodní krásy v městském prostředí, zatímco vodní nádrž Wydra nabízí možnost uniknout do přírody a užít si outdoorové aktivity.

 

Zdroj: https://www.cestovinky.cz/clanek/do-polska-na-maledivy-grodek-vas-prenese-do-exotiky-jako-lusknutim-prstu, https://mujlife.cz/polske-maledivy-tip-na-dovolenou-hodinu-od-ostravy/, https://cs.wikipedia.org/wiki/Slezsk%C3%A1_zoologick%C3%A1_zahrada, https://toulave-slapoty.cz/polske-maledivy-idealni-misto-pro-odpocinek/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.