Poslední červnový víkend zpřístupní na mnoha památkách i okruhy, kam se jinak běžně dostat nelze

Chystáte se na návštěvu nějaké té památky? Pak vám dáme jednoznačný důvod – během posledního červnového víkendu uvidíte leckdy i to, co byste jinak vidět ani omylem nemohli.

V rámci speciální akce Památky nonstop – Nekonečná noc 2022 si totiž mnoho objektů a památek sdružených Asosiace Nestátních Otevřených Památek, z.s. alias ANOPA připravilo unikátní program.

Zámek Loučeň a maratón prohlídek

Na této památce si pro vás připravili nonstop maratón těch nejlepších zámeckých prohlídek. V sobotu vás čeká maratón speciálních prohlídek až do svítání, a užít si je můžete ještě po celou neděli. A těšit se můžete i na světelno-hudební show po setmění a další zábavu. A chybět nebudou ani komentované prohlídky zámeckého parku a kostela Nanebevzetí Panny Marie s kastelánem zámku. Vše začíná v sobotu od 18:00 hod. a celá akce trvá nepřetržitě až do neděle 18:00 hod. Doporučujeme využít možnosti zakoupit vstupenku online.

Foto: ČTK

Nekonečná noc na Žďárském zámku

V rámci akce Nekonečná noc na Žďárském zámku se můžete těšit také na mnoho zajímavostí. Právě tady vás pustí i do prostor, které jsou veřejnosti běžně uzavřené. V nočních hodinách se pak průvodci pokusí navodit mysteriózní náladu různých zákoutí zámku. Pro malé i velké návštěvníky pak budou po celou dobu probíhající akce nachystány hry i nonstop otevřená expozice Muzea nové generace.

Sklárna Huť Jakub Tasice a její nepřístupné prostory

A jak bude vypadat nekonečná noc ve sklárně Tasice? I tady se můžete těšit na vstup do běžně nepřístupných prostor této známé Národní kulturní památky. A kdy se lze podívat dovnitř? V rámci akce proběhnou ve vybraných časech noční prohlídky. Ale nepůjde jen o standardní program, pro návštěvníky akce bude připraveno drobné občerstvení a možná i nějaká ta nečekaná překvapení.

Zdroj: Památky nonstop – Nekonečná noc 2022 | Protext – PR služby ČTK, https://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/pamatky-nonstop-nekonecna-noc-2022/2216602, https://www.sklarnatasice.cz/aktuality/

Náhledové foto: ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.