Příbram

Poznejte krásy Středočeského kraje

Zvažujete, kam byste letos vyrazili na dovolenou? Alternativ je stále ještě hodně. Vzhledem k pandemické situaci je možné vyrazit klidně i do zahraničí. Pokud ale chcete ušetřit peripetie s certifikáty, testování a dalšími záležitostmi, vsaďte na Českou republiku. Naším tipem je konkrétně Středočeský kraj. Tento samosprávní celek dokáže nabídnout velké množství atraktivních lokalit. Jmenovat bychom mohli třeba oblasti okolo řek Berounky, Labe, Sázavy nebo Vltavy. Nejlidnatější kraj pojímající mimo jiné také hlavní město má rozhodně co nabídnout. několik tipů vám dáme v následujících řádcích.

Kouzelná vyhlídka Máj

Znáte nejoblíbenější vyhlídku, kterou dokáže Středočeský kraj nabídnout? Jedná se o vyhlídku Máj. Dívat se na meandrující řeku Vltavu z úctyhodné výšky rozhodně stojí za to. Skalnatý kaňon mající tvar podkovy, je unikátní a pohledy na něj nemohou omrzet nikoho. Samotná vyhlídka se nachází zhruba 1 kilometr západním směrem od obce Teletín. Dostanete se sem právě po žluté turistické stezce vedoucí z této obce.

Unikátní Koněpruské jeskyně

V jihozápadním cípu Českého Krasu najdeme skvostné Koněpruské  jeskyně. Zdejší jeskynní dómy přesahují 70 metrů a chodby disponují úctyhodnou délkou 2050 metrů. V jeskyních byly nalezeny prvohorní zkameněliny a také pozůstatky lidí ze starší doby kamenné. Prohlídková trasa je v těchto jeskyních dlouhá 620 metrů. Za hodinu uvidíte veškeré krásy těchto jeskyní.    

Královské město Kutná Hora

Mezi nejznámější tuzemská historická města patří bezesporu  Kutná Hora. Historické centrum Kutné Hory je ostatně součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Ve středověku se toto město vyznačovalo především masivní těžbou stříbra. Podívat se tady můžete třeba do rodinného pivovaru slavného rodu Dačických z Heslova. Zapomenout nelze ani na katedrálu Nanebevzetí Panny Marie.  

Kutná Hora

Kutná Hora: Foto Pixabay 

Navštivte také Příbram

I toto město jistě stojí minimálně za zmínku. Vždyť první data o něm sahají až do roku 1216. Podobně jako v Kutné Hoře se i tady těžilo stříbro. Určitě navštivte i do hornické muzeum, které Příbram nabízí. Jedná se o největší muzeum svého druhu u nás.

Příbram: Náhledové foto Pixabay

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *