Praha

Pražští průvodci nyní provázejí hlavním městem české klienty

COVID-19 vyhnal z Prahy téměř všechny zahraniční turisty. Známá místa zejí vesměs prázdnotou, na kterou nebyla v poslední době vůbec zvyklá. Všude dříve býval čilý cestovatelský ruch, ten tu však chybí. A dotklo se to i některých profesí, jako jsou hoteliéři, majitelé hospod a kaváren nebo také průvodci. Posledně jmenovaní ale nelenili a spustili nový web. Co pro vás připravili?

On-line vstupenky na komentovanou prohlídku Prahy

Z důvodu koronavirové pandemie přišli průvodci den ze dne o svou klientelu z řad školních zájezdů. Ale nelenili a rozhodli se svoji pozornost obrátit na jiné zájemce. Češi sice umějí pojmenovat krásy třeba Santa Maria del Fiore ve Florencii, ale kdy naposledy si dobře prošli hlavní město, si stěží vzpomenou. Světlo světa tedy spatřily nové webové stránky Praha-průvodce.eu. Zde si mohou Češi on-line zakoupit některou z nabízených prohlídek velkoměsta včetně výkladu v českém jazyce. Pak stačí se dostavit ve stanovenou dobu na místo setkání s průvodcem a mít s sebou voucher, a to buď v mobilu, nebo vytištěný.

Vyberte si 2, 3 nebo 6hodinový okruh

Na prohlídku, která trvá přibližně dvě až tři hodiny, lze vyrazit od 24. června třikrát denně od pondělí do neděle, a to vždy v 10.00, 13.30 a 17.00 hodin. Zajímavá je šestihodinová procházka s názvem Seznámení s Prahou, jež vede od Pražského hradu, přes Malou Stranu a Karlův most na Staroměstské a Václavské náměstí. Další vyhlídkové trasy zahrnují Nové a Staré Město, Malou Stranu, Hradčany, Vyšehrad, Pražský hrad s katedrálou svatého Víta, Starým královským palácem, bazilikou svatého Jiří a Zlatou uličkou.

Prohlídky oceňují mimopražští i Pražáci

Zatím se zdá, že se průvodci strefili do vkusu českých zákazníků. Ti mimopražští oceňují komentované prohlídky, při nichž se o historických památkách dozvědí více, než kdyby si je prohlédli sami. A své zákazníky mají průvodci i mezi samotnými Pražáky. Prohlídky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie včetně dětí, které si alespoň mohou zopakovat učivo ze základní školy. Ceny v restauracích v centru města klesly a nic nebrání tomu si v nich objednat občerstvení.

Dvou a tříhodinová prohlídka stojí od 160 do 200 korun, šestihodinová vyjde na 390 Kč. Děti do šesti let se jí mohou účastnit zdarma. Minimální počet na prohlídku je pět osob, maximální třicet.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *