Kythira

Přistěhujte se a zaplatíme. Některá města lákají i takto

Jsou města, která se potýkají s vylidňováním. No a na světě to řeší různě. Dnes se podíváme na města či oblasti, které se to rozhodly řešit výhodami pro nově přistěhované rodiny. Kde všude takto radnice lákají?

Řecký ostrov – Antikythira

Jde o skalnatý ostrov ležící v Řecku. Konkrétně mezi poloostrovem Peloponés a Krétou. V současné době se stále více a více potýká s problémem vylidňování. Na celé ploše ostrova, která dělá asi 20 km2 žije dle oficiálních statistik jen 20 lidí. Zdejší diecéze pravoslavné církve však přišla s lákavou nabídkou. K pobytu chce motivovat pozemkem zadarmo a rentou 500 eur měsíčně na 3 roky. Život však ani s těmito benefity nebude růžový. Není zde velký supermarket ani benzinová stanice. Jen malé obchůdky a hospody. Pokud však máte rádi moře a krásnou přírodu, ostrov je pro vás jako dělaný.

Švýcarský Albinen

Tato malá vesnička na území Švýcarské konfederace se opět potýká s klesajícím počtem obyvatel. V roce 2017 se schválil návrh, aby nově příchozí rodiny získaly peněžitou podporu. Nově příchozí dospělý tak má nárok na 25 tisíc franků (Asi 580 tisíc korun), dítě pak 10 tisíc franků. Existuje zde však množství podmínek. Tak například novým osadníkům musí být méně než 45 let. Dále v této vesnici musí strávit alespoň jednu dekádu a musí zde zakoupit nemovitost (či postavit) s hodnotou minimálně 200 tisíc franků. Pro cizince ještě platí následující. Musí mít povolení k pobytu kategorie C.

Candela v Itálii

Jih Itálie má také takové město, které láká výhodami nové osadníky. Jmenuje se Candela a s nápadem přišla již před dvěma lety. Za přestěhování nabízí novým lidem, i cizincům, 2000 eur, tedy asi 50 tisíc korun. Konkrétně pro 4člennou rodinu. Pro jednotlivce to pak děla 800 eur, pro pár 1200 eur a 1500 až 1800 pro 2 a 3členné rodiny. Můžete si zde pak také odepsat poplatky za odpady a školku. Musíte však mít zaměstnání za alespoň 7500 eur ročně.

7 komentářů

 1. Lucka Odpovědět

  Upřesnění – ten řecký ostrov se jmenuje Antikythira. Na Kythiře jsme byli letos, je poznání větší a žije na ní přes 4000 obyvatel.

 2. Em Odpovědět

  Ostrov se jmenuje Antikythera, ma pristav Potamos, kde zije vetsina obyvatel ostrova cca 30. Zdroj: Wikipedia

 3. Em Odpovědět

  Ostrov se jmenuje Antikythera, (20,43km2) ma pristav Potamos v nemz zije vetsina obyvatel ostrova cca 30 – neco nad…..a tento ostrov byl uvaden ze prijima nove obyvatele. Je mozne dohledat i pdf. podminky, ale proklikat se k nim znamena vyznat se v tech ostrovech trocha….. Pres wikipedii v anglictine se dostanete na obec ktera je tomuto ostrovu nadrazena a tam objevite podminky. Jedna se o maly sklanaty ostrov. V podstate stoji za to, kdyz opomeneme sopky v okoli. Jinak mnoho mist, kterym hrozi vylidneni se zacina timto spusobem usilovat o nove obyvatele. Podivejte se zde na Antikytheru ……………https://cs.wikipedia.org/wiki/Antikyth%C3%A9ra

 4. Libor Odpovědět

  Řecko podobně jako ostatní jižní lokality jsou pro mě děs a hrůza. Bez klimatizace se člověk nevyspí, všude kamení, sucho. Další blbost je trávit tam dovču. Pekelný vedro je posledních 15 let i ČR . Nepojedu Jak trotl celej den někam do takové hrůzy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *