pot1

Potápění na Seychelách: Jak vypadá po tajfunu Melor

I když tato katastrofa postihla tento ostrovní ráj už v roce 2015, mnozí návštěvníci říkají, že místní příroda se z této rány ještě nevzpamatovala. Vlastně se není čemu divit – vždyť podle některých studií bylo zničeno až 90 % všech korálových útesů v okolí. Stojí tedy potápění tady vůbec za to nebo se vyplatí zamířit jinam?

Na úvod je třeba říct, že většina cestovních kanceláří si s podobnými problémy hlavu nedělá. Jednoduše použijí fotografie z dřívějších sezón a klam o stále bohatém podmořském životě je na světě. Co na tom, že skutečnost je již několik let zcela jiná…

Korálový útes naštěstí není všechno…

Pokud si budete moci vybrat, kde se pod vodu ponoříte, určitě doporučujeme severní pobřeží ostrova Mahé. Korálové útesy tu sice nenajdete, do značné míry je však dokáží nahradit vraky starých potopených rybářských lodí, které hostí opravdu velké množství podvodního života. Není tak výjimečné spatřit například barakudy, chobotnice, mořské úhořovce (největší úhoře na světě) a mnoho druhů ryb. O malinko více štěstí potřebujete na majestátní manty nebo žraloky. A budete-li pozorní, určitě si na dně všimnete množství rozedranců (frogfish), což jsou ryby, které opravdu umí chodit po mořském dně.

Co ještě vědět a kam se podívat

Nejznámější základnou pro amatérské potápěče je rozhodně potápěčské centrum Octopus na ostrově Praslin na pláži Anse Volbert. Osobní přístup ovšem nečekejte – turistů je tu opravdu hodně. A není ani pravdou, že jde o nejlevnější možnost. Za kompletní vybavení, kurz a odvoz z hotelu tu zaplatíte cca 150 EUR a za tutéž cenu vám totožné služby dodají i mnohá malá centra, jež navíc potěší osobním přístupem díky menším skupinkám potápěčů. Nezřídka na jednoho instruktora připadají jen jeden nebo dva potápěči. A to je na celkovém zážitku z potápění rozhodně znát. Nebojte se tedy ptát. Za ten zážitek to rozhodně stojí.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *