Příští týden nás čeká sníh. Zima se pomalu loučí. V sobotu ale bude na výlety krásně

Sníh

Na Českou republiku se pomalu chystá studená fronta. Počasí příští týden zrovna vlídné nebude. Půjde ale nejspíše pouze o pár dní, takže nás nic tak dramatického nečeká. Ostatně sníh před Velikonocemi nebo přímo v jejich průběhu není ničím výjimečným. Co nás tedy v následujících dnech vlastně čeká? Ráz počasí bude o víkendu i příští týden zcela jistě zajímavý, o tom není příliš pochyb.

Uplakaný pátek

V pátek by mělo být oblačno až zataženo. S přeháňkami se nejspíše během dnes setkáme na celém území České republiky. Noční teploty klesnou k nějakým 12 stupňům Celsia. Ty denní ještě vystoupají k jarním 19 stupňům, takže bude vcelku teplo. Na západě území ale budou maxima pouze kolem 14 stupňů Celsia.

Pták sníh Foto: Pixabay

Víkend bude chladnější, ale na procházky solidní

Meteorologové hovořili o tom, že se o víkendu začne ochlazovat. Proudit k nám bude chladnější vzduch od západu. Na horách by mělo i sněžit, a to konkrétně od poloh přesahujících 900 metrů nad mořem. Jinak se ale teploty budou pohybovat mezi příjemnými 11 až 15 stupni Celsia. Jen na západě bude pouze kolem 9 stupňů. Podobné počasí bude nejspíše i v neděli, pouze teploty už dosáhnou jenom na nějakých 13 stupňů Celsia.

Přes týden pouze do 10 stupňů Celsia

Opravdová zima se částečně vrátí až přes týden. Teploty by se neměly dostat nad 10 stupňů Celsia. Sněžení přijde do všech lokalit včetně těch níže položených a komplikovat život nám bude také vítr, který bude mít mnohde v nárazech až 70 km/h. V noci teploty spadnou až pod bod mrazů, v maximu kolem mínus 5 stupňů. Problém může nastat u již rozkvetlých ovocných stromů. Největší zima se očekává v úterý a ve středu.

Zdroje info: Autor, aktualne.cz, meteopress.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.