Belgie

Proč navštívit Belgii? Důvodů je hned několik

Belgie je známá pro pivo, vafle nebo čokoládu. Ovšem Belgie toho nabízí daleko víc, co ochutnat, navštívit nebo zažít. V dnešním článku představíme, na co se v Belgii můžete těšit a proč vyrazit za poznáním právě sem.

Malebná městečka

Belgie je plná malebných a romantických městeček. Jedním z nich je i město Bruggy, nacházející se na severozápadu Belgie. Město je zaslíbené všem romantickým duším a díky husté síti kanálů, se mu také někdy přezdívá Benátky severu. Čas tady plyne, tak nějak pomalu a vy si můžete dopřát hrnek čokolády ve slavné čokoládovně Sukerbuyc. Dalším městem s pohádkovou atmosférou je Gent.  Toto město najdete na soutoku řeky Šeldy a Leie. Gent má ze všech belgických měst nejvíce historických a navíc chráněných památek. Určitě se projděte po nábřeží Graslei a Korenlei, kde jsou podél vodních kanálů zachovány původní štítové domy, ve kterých dnes sídlí hotely a restaurace.

Belgie

Památky nebo příroda?

Spousta turistů míří do Belgii kvůli památkám a jedinečné architektuře, na jejíž vliv mělo spojení Belgie ze tří regionů a deseti okresů. Díky tomu vznikla dosti různorodá architektura a památek, které stojí za to navštívit je nespočet, od Královského paláce v Bruselu, budovy na Grande Place až po Robensův dům v Antverpách. Pro příjemný relax v přírodě je zase jako stvořený hornatý a lesnatý kraj Arden s malými vesničkami, divokými řekami a panenskou přírodou. To vše můžete v tomto kraji prozkoumat po značených stezkách na kole, na koni či pěšky.

Sladká Belgie

Belgičané jsou na sladkosti specialisti, o čemž svědčí i světoznámé belgické pralinky a za těmi nejproslulejšími stojí luxusní značky jako je Neuhaus, Godiva nebo Leonidas. Samozřejmě také vafle, které se sice prodávají po celém světě, ale nikde nechutnají tak dobře jako v Belgii. V pozadí, však nezůstávají ani další pochutiny jako jsou např. hranolky. Ty patří do belgické národní kuchyně. Po pořádném jídle je třeba všechno něčím zapít, v Belgii to je rozhodně pivo a pestrá nabídka zdejších pivovarů vás jisto jistě ohromí. Tak vyzkoušejte některé ze světlých, polotmavých, tmavých i ovocných piv.

Belgie

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *