Proč se vyplatí cestovat v zimě

Zima se potichu a nenápadně přikradla do České republiky a většina lidí je v tomto mrazivém období nejraději zavřená u teplého, rodinného krbu. To je ale na druhou stranu obrovská škoda. Cestování po Evropě během nejchladnějších měsíců v roce přináší řadu výhod, které jsme se vám rozhodli shrnout v následujících řádcích. Určitě tedy nikam neodcházejte.

Do cesty se vám připlete méně turistů

Pravidelně a rádi si dopřáváte dovolené v kruhu rodinném, jenže zároveň nesnášíte místa s přílišnou koncentrací turistů? Pak je pro vás cestování v zimních měsících naprosto ideální variantou. Nemusí vás trápit kilometrové fronty před Eiffelovou věží, přítomnost mnoha kapsářů před Buckinghamským palácem v Londýně ani přehršle lidí před branami římského Kolosea.

V evropských metropolích bývá zima obdobím turistického klidu a vy si tak můžete vychutnat všechny krásy, které byste v létě nemuseli zastihnout. Neustálé zdržování přeci jen naruší časový harmonogram.

Ubytování je přes zimu výrazně levnější

Holety, apartmány, chaty a další rekreační střediska během letních měsíců praskají ve švech a nic na tom nemění ani skutečnost, že majitelé si k běžné ceně napočítají ještě sezónní přirážku. V zimě to ovšem tak divoké rozhodně není. Většinu pokojů můžete sehnat až o polovinu levněji a nemusí vás trápit ani nedostatečný výběr. Slevy a jedinečné akce se samozřejmě vztahují také na autobusovou nebo leteckou dopravu, čili se vám při troše štěstí povede ušetřit rovnou dvojnásobně. A to už se přeci vyplatí, no ne?

Zimní sporty se těší stále větší oblibě

Už máte plné zuby zimních měsíců trávených na blátě? V tom případě není nic jednoduššího, než zabalit běžky nebo snowboard a vyrazit na hory. Pravda, ve vysokohorských střediscích pranic neušetříte a navíc si připlatíte také za lanovky a podobné vedlejší služby. Zážitek, který si však z několikadenního pobytu odvezete, je vskutku nezapomenutelný. Pokud navíc vyberete destinaci, kde nemusejí bojovat s nedostatkem sněhu prakticky na celém území, nemusíte si nutně rezervovat drahé pokoje přímo v centru dění.

Všude ve světě na vás dýchne sváteční atmosféra

Vánoční svátky se samozřejmě netýkají pouze České republiky, ale všechny evropské státy věnují nemalé finanční částky na výzdobu svých velkých měst. Když tedy vyrazíte do Německa, Anglie nebo Rakouska, dostane se vám pokaždé jedinečný pohled na tradiční záplavu světel, vkusných dekorační prvků a za zmínku stojí také všudypřítomné vánoční trhy. Pokud vám můžeme některé doporučit, vyhledejte například Vídeň nebo velká města v sousedním Bavorsku. Atmosférou, která na vás dýchne, budete naprosto uneseni.

Jižní státy na zimu nehrají, platí za země věčného jara

Pakliže zimu vyloženě nesnášíte a rádi byste alespoň pár dnů strávili na prosluněných místech, bude pro vás ideální jižní Evropa a státy jako Španělsko, Itálie nebo Řecko. Tam jsou zimní měsíce podstatně klidnější co se počasí i turismu týče. Užijete si tak dlouhé a nikým nerušené procházky po plážích nebo památkách, aniž by bylo potřeba ze skříní vytahovat teplé oblečení.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *