stezka

Procházku v oblacích si užijete v každém ročním období

Až k nebesům se můžete vypravit na unikátní atrakci Stezka do oblak na hřebeni hory Slamník v Pardubickém kraji. Zdaleka nejde jen o obyčejnou rozhlednu ale o skutečně unikátní zážitek, otevřený po celý rok. Při speciálních akcích ho můžete zdolat třeba i na sněžnicích!

Pětapadesát metrů vysoká stavba není jen obyčejnou vyhlídkou, ale spletí chodníků a chodníčků, kam se pohodlně dostanou i lidé na invalidních vozíčcích nebo maminky s kočárky. Perfektnímu výletu pro celou rodinu tak nestojí nic v cestě. A kdo chce zažít ještě trochu adrenalinu navíc, může se dolů svézt po 101 metrů dlouhým tubusem tobogánu.

Jedinečné zážitky si žádají víc než jen krátkou návštěvu

Dolní Morava byla turisticky atraktivní oblastí dávno předtím, než se nad ní začala vypínat úchvatná konstrukce stezky. Jen blízký Králický Sněžník se sochou slona na vrcholu byl mocným turistickým lákadlem.

Zapomenout nelze ani na park plný zážitků včetně nejdelší bobové dráhy u nás. Moc hezký je už jenom obří mamut, uvnitř kterého se ukrývá skluzavka. Děti si nejen ho, ale i další atrakce zamilují.

Obří mamut

Své brány návštěvníkům otevírá také Králická pevnostní oblast se zajímavou historií nebo třeba Pivovarské muzeum HOLBA, které mapuje historii pěnivého moku od raných začátků až po současnou podobu. Tady můžete navštívit i stylovou restauraci se skutečným ohněm v krbu!

A pokud máte k dispozici auto nebo vám nevadí trocha nepohodlí v autobusu, určitě se vám zalíbí vyhlášené i poutní místo „Hora Matky Boží,“ pramen řeky Moravy nebo unikátní vodní elektrárna Dlouhé stráně, která je právem označována za jeden ze sedmi technických divů České republiky.

Dolní Morava

Chvíle pohody v termálních lázních

Dolní Morava nabízí zájemcům mnoha krásných hotelů a penzionů, ale skutečnou porci rozmazlování, relaxu a pohody i užijete jedině při ubytování v Termálních lázních Velké Losiny, vzdálených pouhých 34 km! Losinská balneoterapie je vyhlášená a léčivé prameny mají blahodárné účinky na pohybový aparát či kožní nemoci. A myslí tu i na rodiny s dětmi. Tak proč nespojit jedinečné turistické povyražení s trochou pohodlí a komfortu?

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *