Prokletý dům, kam byste se na dovolenou nechtěli vydat

House Boleskine, v současnosti budova zapsaná v seznamu památkově chráněných, leží nenápadně ukrytý před zraky senzacechtivých lidí za obrovskými kmeny stromů na jihovýchodní straně slavného jezera Loch Ness. Jen hlavní centrum sousedí s pravděpodobně nejznámějším městem v rámci Skotské vysočiny – Inverness. Z Glasgow, největšího skotského města, se navíc do Boleskine House dostanete autem za téměř 3 a půl hodiny autem.

Místo prokleté samotným ďáblem

Návštěva tohoto místa, které bylo původně vybráno v 18. století za účelem vybudování nádherného loveckého zámečku pro průmyslníka Frasera, není pro lidi se slabým srdcem. Místní obyvatelé se shodují, že místo, kde dům stojí, a jeho okolí bylo prokleté samotným ďáblem. Drby však nezůstávají jen u tohoto.

Dům je prý navíc postaven na místě dřívějšího kostela, kde během církevní bohoslužby vypukl obrovský požár. Všichni přítomní uhořeli a nikdo se neubránil. Další známá pověst se týká záhadné nory vedoucí ze sklepa domu na pohřebiště rodiny Fraserů. Ale to má místo hned na kopci vedle. V těchto dnech je celé panství Boleskine tajně posedlé a většinu času opuštěné. Ale historie nebyla tak poklidná. Mimochodem, i House Boleskine sloužil jako farnost.

Majitel, který se horlivě hlásil k černé magii

Roku 1899 budovu koupil člověk, který se mermomocí snažil spojit s černou magií a praktikoval různé rituály. Takovéhoto člověka byste dnes měli za blázna, podivína či vyšinutého člověka, který patří do psychiatrické léčebny. Pro jiné by byl představitelem černých mágů a hypnotizérem lidských duší. Nicméně si musíme připustit, že se místo stalo magnetem pro strašidelné události, které by bylo lepší nevytahovat.

Démon
Foto: Pixabay

Velká Británie je prolezlá takovýmito místy! Temný mág se zde v každém případě dost činil, a tak prováděl rituál za rituálem. Byl toho názoru, že House Boleskine stojí na dokonalém místě, kde se dají vyvolávat démoni. Dělal si vlastní zápisky a podle všeho opravdu naplnil celé sídlo démony –bylo jich přesně 100! Z jeho zápisků se dalo vyčíst, že přivolával bytosti ze stínové země… Dokonce byl obviněn z toho, že zajistili kouzlem úraz řezníka, který si usekl všechny prsty na ruce!

Zdroje info: cestujeme.cz, cultofweird.com

Náhledové foto: Pixabay