Denali

Průvodce po Spojených státech amerických: Tyto 4 méně známé lokality stojí za to

Když se řekne Amerika, mnohým lidem se vybaví především nejslavnější místa, která navštěvují doslova masy. Na mysli mám třeba New York, Las Vegas, Floridu nebo i Grand Canyon. Ne, neptejte se jenom na to, co vidět v New Yorku. Spojené státy americké ale dokážou nabídnout i mnohé jiné méně známé destinace, která vám svoji krásou doslova vyrazí dech. My se na 4 z nich podíváme podrobněji v následujících řádcích.

Letovisko Kapaa

Začneme na Havaji, konkrétně na čtvrtém největším havajském ostrově Kauai. Vyznačuje se především poměrně velkými nákupními možnostmi, nicméně absolvovat tady lze spousty treků. Nádherné vyhlídky určitě stojí za to. Ano, ostrov není součástí každého průvodce po USA, nicméně okolní krajina je nádherná. Podívat byste se měli hlavně na posvátné místo v Kauai’s Hindu Monastery.

Kapaa

Bronzové sochy Roberta Summerse

Naše druhá cesta bude mířit do Texasu. Konkrétně se bude jednat o město Waco, v němž se nachází celkem 28 bronzových soch s dílny sochaře Roberta Summerse. Velkou devízou města je přítomnost letiště. Jinak se tady přímo stáčí také oblíbená americká limonáda Dr Pepper mající zde i své muzeum. Jinak je moc hezké také další muzeum Texas Ranger Hall of Fame.

Oblíbený přístav Willmington

Víte, jaký je neznámější přístav Severní Karolíny? Jmenuje se Willmington a leží zhruba 25 kilometrů ve vnitrozemí přímo u mysu Cape Fear River. Kouzelná je tady hlavně procházka po promenádě mířící okolo řeky. Jinak se tady koná hodně festivalů v čele s tím, který se nazývá Riverfest. Pro milovníky piva je určen festival Wilmington Beer Week.

Národní park Denali

Rozhodně nesmí být opomenuta ani Aljaška. Národní park Denali v čele s tradičním velikánem Mount McKinley je nádherný. Takovou projížďku se psím spřežením si budete pamatovat do konce života.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *