První muzeum v České republice věnované iluzím a trikovému umění se znovu otevírá

První muzeum v České republice věnované iluzím a trikovému umění: Pokud máte rádi nevšední zážitky, určitě byste měli navštívit jedno nevšední muzeum v Praze. Muzeum iluzivního umění Praha (IAM Prague) má za sebou slavnostní znovuotevření na nové adrese.

Toto první muzeum v České republice věnované iluzím a trikovému umění se nyní nachází na adrese Melantrichova 536/2, Praha 1, mezi Staroměstským a Václavským náměstím, takže ho můžete opět navštívit. A rozhodně to stojí za to – těšit se můžete na mnoho zajímavých věcí.

Foto: Pixabay

Na co se můžete těšit

Muzeum vystavuje originální díla mezinárodně uznávaných umělců. Můžete se těšit na jména jako Patrik Hughes, Alex Dowis a Patrik Proško. Ale nechybí nai množství významných místních umělců:

  • Zdeněk Daněk,
  • Ladislav Vlna,
  • Jan Jírovec,
  • David Strauzz
  • a Ivana Štenclová.

Změna místa měla svůj důvod

Jakuba Bechyně, spolumajitel a kreativní ředitel muzea, řekl: „Změna místa nejen zviditelnila muzeum pro turisty i místní, ale také nám dala neuvěřitelnou možnost představit si, jak se návštěvníci mohou zapojit a interagovat s naší expozicí. Díky přidání rozšířené reality, na které jsme pracovali několik měsíců, je každé umělecké dílo pro naše hosty jedinečným zážitkem. Díky originálním malbám dle návrhů Mikoláše Alše na klenutých stropech galerie a našemu historickému prostředí dochází k příjemnému propojení starého a nového.“

Muzeum můžete na nové adrese navštívit denně od 9:00 do 21:00 hodin. A měli byste vědět, že je k dispozici i pro soukromé akce. Můžete si v něm tedy připravit takové trávení volného času, jaké si přejete.

Zdroj: Muzeum iluzivního umění Praha otevírá na nové lokalitě | Protext – PR služby ČTK, https://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/muzeum-iluzivniho-umeni-praha-otevira-na-nove-lokalite/2262287, První muzeum v ČR zaměřené na iluzivní umění a trick-art – Illusion Art Museum Prague (iamprague.eu)

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.