ost1

Ptačí ostrov si můžete klidně pronajmout

Hledáte místo, kde byste mohli doslova zapomenout na celý svět? Dovolenou na pustém ostrově až s pěti přáteli (záleží na vás, nakolik jde o protimluv), můžete sehnat na Ptačím ostrově (Bird Island) u pobřeží Belize.

Úplně jako trosečníci se cítit nebudete, tedy pokud právě po takovém zážitku nezatoužíte. Kromě opalování na pláží vám však tenhle zajímavý kousek země nabídne i množství dalších lákadel.

Co byste měli vědět o Belize

Belize (malý stát na východním pobřeží Střední Ameriky) je opravdu mimořádný kousek souše, který omývají vlny Karibského moře. Najdeme ho na poloostrově Yucatán. Je plný exotických tropických lesů a krásných pláží. A obdivovat tu můžete i takové divy, jako například Velký Mayský bariérový útes (druhý největší na naší planetě) nebo množství památek mayské kultury (doporučujeme třeba Altun Ha). To největší lákadlo je však mnoha turistům skryté. A částečně za to rozhodně může jeho cena.

Ostrov v Karibiku si lze pronajmout na šest dní

Samotný Ptačí ostrov hostí malý dům s dobře vybavenou kuchyní, kuchyní a koupelnou, a pro větší soukromí při větším obsazení i dva ještě menší domky, vybavené pouze ložnicemi. Budete mít také přístup k telefonu, wi-fi a samozřejmě elektřině, pokud se tedy těchto výdobytků civilizace nehodláte dobrovolně vzdát.

Není nic jednoduššího, než sáhnout do přístěnku, vylovit odtud prut a využít bohatosti okolního mořského života. Ulovené ryby si pak můžete jednoduše připravit na grilu.

Na návštěvníku tu čekají také kajaky, a pokud si s sebou vezmete vybavení pro potápění nebo šnorchlování, nezůstane vám utajený ani fascinující podmořský svět. Ptačí ostrov lze pronajmout na šest dní a za jednu noc musíte zaplatit 85 USD. Není tak právě levný. Ale odměnou vám budou mnohé jedinečné zážitky a hlavně absolutní klid a soukromí. Co víc si přát?

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *