Dovolená

Půjčka na dovolenou: Zadlužit se kvůli zážitkům pozbývá smyslu

Čas letních dovolených se kvapem přiblížil a spousta lidí už hledá v katalozích a na internetu ten správný pobyt. Mnohdy tak činí, ač nemají dostatek finančních prostředků. I v takovéto situaci si letní pobyt plný radovánek a relaxu nechtějí odpustit. Situace je stále stejná, Češi si prostě na dovolenou půjčují, a to mnohdy nemalé finanční částky. Uvádí se, že spoří pouhých 5 % Čechů! Mnozí navíc začnou odkládat na letní pobyt až v době, kdy ho začnou plánovat! Jiní odjíždějí s dluhem.

Pohodlí měníme za dluh

Bohužel. Volba půjčky je u mnohých lidí jednoznačná. Odpustit si dovolenou v létě dokáže pouze titěrné množství lidí. Pokud si půjčí peníze, musí pochopitelně počítat se splácením, a to často v řádu několika dalších měsíců. Když se ke všemu přidají ještě další splátky z hypotéky nebo spotřebitelského úvěru, mohou se tito lidé dostat do velkých obtíží. Tento fakt si ale před uzavřením úvěrové smlouvy bohužel neuvědomují.

Nejen psychologové hovoří jasně

Jet na dovolenou s tím, že budete v koutku duše myslet na splácení půjčky, je velmi nepříjemné. Z relaxu se může jednoduše stát noční můra. Jak ale z takovéto situace ven, když nemáte peněz nazbyt? Prostě se vyplatí šetřit dlouhodobě. Optimální je začít ihned po příjezdu z dovolené. Počas celého roku budete střádat menší sumy a postupně získáte kýženou částku. Nakonec nebudete muset zvolit půjčku a pojedete s klidem.

Půjčku na zážitky nebrat

Každý z nás by chtěl uniknout všudypřítomnému stresu. Pokud nemáte horentní sumy, zvolte tuzemské destinace. Půjčka na dovolenou tak nebude nutná. Jestliže byste se přesto rozhodli, že si něco málo půjčíte, určitě tak čiňte maximálně obezřetně. Na internetu existuje spousta služeb, jež vám pomohou najít optimální půjčku. Naším tipem je například  NavigatorUveru.cz.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *