Punta Cana si zamilujete

Punta Cana

Oblast Punta Cana je v Dominikánské republice možná tou úplně nejznámější a již jenom populace o celkovém počtu přesahujícím 100 000 lidí a ročním tempem růstu vyšším než 6 % hovoří jasně o oblíbenosti této lokality. Nachází se zde více než 50 resortů, které vlastní evropští a světoví podnikatelé. K vidění jsou ale i stará města, jako je například Higüey. Co se týká pláží, tak ty jsou skvostné a jmenovat bychom mohli kupříkladu pláže Macao, Uvero Alto, Arena Gorda, Bávaro, El Cortecito, Las Corales nebo Cabeza de Toro. Podívejme se tedy na některé základní aspekty. Začneme tím, jaké nabízí Punta Cana počasí během roku.

Pláž v Punta Cana

Stálé aktuální počasí Punta Cana

Velmi důležité je nejprve prozkoumat předpověď Punta Cana, která leccos prozradí. Skutečnost je ale taková, že teploty jsou zde většinou konstantní po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo velmi příjemných 30 stupňů Celsia. Horké a docela hodně vlhké počasí trvá v Punta Cana klidně i do konce měsíce října. Teplota mnohdy dosahuje až na 35 stupňů Celsia. Od listopadu do března teploty padají lehce dolů, a to na průměrných 25 stupňů Celsia. Srážky jsou zde naprosto minimální, takže se nemusíte bát takto pokažené dovolené.

Jak naložit s volným časem

Trávit volné chvíle můžete v této oblasti hned několika způsoby. Klasiku představují krásné vodní atrakce anebo závodní motorové čluny. Právě na nich si užijete adrenalinu do sytosti. Skvělý je i rybolov ve zdejších křišťálových vodách či plavání s delfíny. Podívat se budete moci klidně i na rejnoky a prozkoumat menší ostrůvky Catalina a Saona. Za návštěvu stojí určitě i hlavní město Santo Domingo či známý park Los Haitises National Park.

Domy v Punta Cana

Mezinárodní letiště přímo v Punta Cana

Vynikající je i fakt, že přímo v Punta Cana je situováno letiště. Jedná se o jedno z vůbec nejrušnějších v celé karibské oblasti. V roce 2014 tudy dokonce prošlo okolo 6 milionů pasažérů.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.