Jaké dálniční poplatky Chorvatsko chystá letos

Dálnice Chorvatsko

Léto se již pomalu blíží a spousta lidí se vydává do Chorvatska. Tato země má stoprocentně co nabídnout, nicméně není od věci se informovat o tom, jaké se zde hradí poplatky za nejrůznější služby. Klasiku představují zejména dálniční poplatky v Chorvatsku. V případě, že cestujete autem, se jim rozhodně nevyhnete. Podívejme se tedy na to, jaké dálniční poplatky Chorvatsko 2016 vyžaduje. Soustředíme se i na to, kde je nutné peníze platit a na mnohé další aspekty.

Kde se v Chorvatsku platí dálniční poplatky

Poplatky budete muset logicky vynaložit na dálničních tazích. Ostatní silnice sice zpoplatněné nejsou, nicméně cestování po různých okresních komunikacích je poměrně náročné, a to jak z hlediska provozu, tak i z pohledu kvality silnic jako takových. Vyplatí se proto složit finanční hotovost za průjezdy dálničními úseky. Budete tak mít jistotu, že cestování bude vcelku rychlé a nekomplikované. Peníze za absenci těchto starostí zcela jistě nevyjdou vniveč.

Cena a způsob platby mýtného

Důležité je znát i celkovou cenu mýtného. Ta je stanovena 40 kun za projetí 100 kilometrů. Jedná se o fixní sazbu, již je třeba složit úřadům, abyste mohli projíždět po dálničních tazích v Chorvatsku. V opačném případě vám budou dálnice zapovězeny. Platba probíhá na mýtných branách, které jsou rovnoměrně rozesety po nejdůležitějších částech dálnice. Platit lze ale i na účet příslušných úřadů.

Pozor na zpoplatněné trajekty

Do některých lokalit se v Chorvatsku dostanete jen velmi těžko klasickou cestou, jelikož jsou od pevniny odděleny mořem. Vzdálenost překonáte jednoduše na některém z trajektů. Ten ale bude stát určitou hotovost, na což je zapotřebí se připravit. Cena by měla být fixní za projetí daného úseku o určité délce. Platí se přímo na místě danému přepravci.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.