Rady, které se vám na cestách budou hodit

V dnešní době je internet plný návodů, jak zvládnout cestovánínávodů, jak zvládnout cestování po rodné zemi i v zahraničí. My jsme se do této plejády články rozhodli také přisadit. Poradíme vám například, jak zbytečně neutrácet peníze na zbytečné služby a dokonce se dozvíte i způsoby, jak ušetřit na samotné ceně zájezdu. Pokud vás tento formát zajímá, rozhodně nikam neodcházejte a pokračujte ve čtení k následujícím řádkům.

Zájezd na poslední chvíli se může vyplatit

Většina konzervativních lidí si ráda věci plánuje se značným předstihem. V případě letní nebo zimní dovolené to samozřejmě není jinak. Strach z vyprodání zásob zájezdů ovšem není opodstatněný. Sice nemusíte na poslední chvíli sehnat ubytování v pětihvězdičkovém hotelu, nicméně mnohem výhodnější nabídky obvykle přicházejí postupem času, protože se sami ubytovací zařízení nebo zprostředkovatelé výletů třesou, aby stihli naplnit kapacity v požadovaném termínu. Pokud budete mít štěstí, podaří se vám sehnat dovolenou pro celou rodinu a navíc za hubičku.

Směna peněz na letišti je drahý špás, stejně tak výběru z bankomatů v zahraničí

V předchozím odstavci jsme vám řekli, že dovolenou v zahraničí se nevyplatí plánovat dopředu. Opačně to však platí o shánění financí v potřebné měně. Pokud si zapomenete směnit peníze před vstupem na letiště, počítejte s tím, že v tamních provozovnách se dočkáte naprosto otřesného kurzu, na němž hodně proděláte. Funguje to tak všude po světě.

Určitě se nevyplatí ani vybírat peníze ze zahraničních bankomatů. Ten vám totiž může nabídnout zvolit si částku ve vaší měně a následně ji převést do měny lokální. Za tuto službu si však banky účtují poměrně vysoké poplatky a většinou navíc nemůžete počítat s výhodným kurzem.

Pečlivě vybírejte stravovací zařízení

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Při návštěvě našeho hlavního města jste si jistě všimli, že restaurační zařízení kolem nejvyhledávanějších turistických atrakcí mají pekelně vysoké ceny. Činí tak samozřejmě kvůli zahraničním turistům, kteří si obvykle nepřepočítávají, zda-li je pro ně oběd v cizí měně výhodný. V cizině tomu samozřejmě není jinak. Jestli si tedy můžete vybírat, určitě se s rodinou raději najezte mimo hlavní frekventované ulice. Požitek z pokrmů bude prakticky stejný a nezaplatíte za něj šílené peníze.

Náhledové foto: Pixabay