Kamínka

Rekreační areál Kamínka nabízí zajímavé výlety

Uprostřed Chřibských lesů najdeme doslova zapomenutý areál Kamínka Roštín. Leží v podstatě pouhých 17 kilometrů od města Kroměříž. Pokud si chcete odpočnout se vším všudy v krásné přírodě, máte jedinečnou šanci. Okolí rekreačního areálu je doslova protkáno turistickými trasami, hipostezkami a cyklotrasami. My se soustředíme nejen na možnosti trávení volného času v tomto areálu, ale i na možnosti výletů do okolí.

Kamínka Roštín

Nudit se nebudete!

Rekreační areál se skládá z velké restaurace Rudolfa Jelínka a také malých chatek rozesetých po celé ploše. K dispozici je přímo u chatek víceúčelové sportovní hřiště, travnatá a písčitá plocha a venkovní hřiště pro děti. Posedět můžete klidně u velkého ohniště. Novinkou je takzvané Rudolfinum, tedy posezení pod krytou terasou. Zapomenout nelze ani na občerstvovací stanoviště pro houbaře, cyklisty a jiné výletníky. Areál je vynikající hlavně pro teambuildingy, školní výlety a adaptační pobyty.

Rozhledna Brdo

Speciální akce samozřejmostí

Zúčastnit se zde lze i několika zajímavých společenských akcí. Jmenovat bychom mohli třeba slavnosti piva, které se zde konají každým rokem anebo koncerty nejrůznějších umělců. Aktuální akce nejdete přímo na webu areálu.

Brdo

Tipy na výlety do okolí

Vyrazit do okolí Kamínek se vyplatí. Výbornou volbou je zejména lesní penzion Bunč, který je vzdálen přibližně 4 kilometry. Po cestě se budete moci stavit i na rozhlednu Brdo nacházející se na stejnojmenném vrcholu. Ta je vzdáleně 3,5 km a vrchol měří 584 metrů. Vykoupat se budete moci v koupališti nacházejícím se přímo v obci Roštín vzdáleného pouhých 500 metrů od areálu. Moc hezká je i zdejší kaple, která pochází z roku 1907. Občerstvit se budete moci pramenitou vodou z místního pramene, který vyvěrá hned u ní. Zajímavou přírodní lokalitou jsou Komínky, což je pískovcem tvořený útvar, který je mnohými označován jako střed celé Moravy.

Pohled z Brdo

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *