Mar Menor

Skvělá dovolená ve Španělsku: Mar Menor

Vydejte se k největšímu rybníku ve Španělsku! Mer Menor bývá označován přesně tímto přívlastkem. V překladu lze hovořit o Menším moři. Najdeme jej na pobřeží Costa Cálida v oblasti Murcia. Zhruba 80 kilometrů od něj je vzdáleno větší město Alicante. Od Středozemního moře je tato velká laguna oddělena poměrně úzkým proužkem země s názvem La Manga. V překladu se hovoří o rukávu. Mar Menor je typický vysokým obsahem nejen soli, ale i nejrůznějších minerálních látek majících pro lidské tělo blahodárný význam.

Krásné písečné pláže

Mer Menor nabízí především krásné pískem pokryté pláže, které se vyznačují poměrně plytkým charakterem, a tak se zde můžete pohodlně koupat i se svými dětmi. V bezprostřední blízkosti je možné vyrazit i přímo do Středozemního moře a pláže se zde mění v oblázkové. Najít je můžete jak kompletně zaplněné, tak i vylidněné. Záleží na tom, kam se vydáte.

Mrtvé moře ve Španělsku

Pobyt u mořských břehů je již sám sobě z hlediska lidského zdraví prospěšný. Mar Menor nabízí mimo jiné také skvělé podmínky, které se nápadně podobají pobytu u Mrtvého moře. Léčebné účinky má především bahno pocházející z této oblasti. Vysoká koncentrace minerálních látek a solí dokáže udržet konstantní teplotu tohoto bahna a jeho vrstva dokáže tělo navíc ochránit před ultrafialovými paprsky. Mnohdy ale postačí pouze výpary. Dýcháte opravdu velmi čistý vzduch s příměsí prospěšných látek. Proti alergiím je toto prostředí unikátní.

Kam na výlety?

Naším prvním tipem na výlet je regionální park Salinas de San Pedro del Pinatar. Při jeho návštěvě budete moci spatřit jedinečnou vegetaci, mezi kterou se řadí plameňáci, anebo spousta dalších druhů ptáků. Zapomenout nelze ani na tolik typické romantické písečné duny. Jednu z posledních lidskou rukou nepoznamenaných civilizací představuje i park Calblanque. Nádherné je i starobylé město Murcia.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *