Replika irské vesnice, Guiness a další střípky z Irska, které byste si neměli nechat ujít

Také chcete poznat nějaký nevšední kout Evropy? Vydat se na místa, která nepatří k tak úplně „profláklým“ turistickým cílům? Pak si vezměte na paškál Irsko. Budete překvapeni, co všechno tu na vás čeká.

Irové jsou mnohdy bráni za celkem výstřední národ. A pokud se seznámíte s některým jejich památkami, pak nejspíš dáte všem těm kritikům za pravdu. Ovšem je to taková roztomilá výstřednost, však uvidíte sami.

Hrad Ashford a Guinness

Rádi byste se v nějakém tom středověkém hradě ubytovali? Pokud si vyberete hrad Ashford, dostanete se do té nejlepší společnosti. Vždyť ještě poměrně nedávno patřil rodině Guinnessových a jeho stáří přesahuje 800 let.

Foto: Pixabay

Dovnitř vás zavede velkolepá kamenná brána a potěší vás i luxusně zařízené interiéry, chutná irská kuchyně a nejmodernější wellness vybavení. Opravdu se snaží hrát na historickou strunu, ovšem pokud vám jde jenom o poznání historických památek, tady si na své příliš nepřijdete. Ale nezoufejte, máme pro vás nachystánu ještě celou řadu dalších tipů.

Hrad Bunratty a replika irské vesnice

Bunratty patří mezi doopravdy vkusně obnovené středověké hrady, které slouží spíše jako skanzeny. Konkrétně tady na vás čeká malebná středověká irská vesnička, takže souhrnné označení celého komplexu najdete v turistických průvodcích jako Bunratty Folk Park.

Přístupné je tu prakticky vše. Z věží hradu se můžete pokochat nádhernými výhledy na řeku a okolí. V jeho interiérech vás pak uvítají bohaté sbírky tapisérií a dalších uměleckých děl. A ve vesničce najdete třeba lékárnu, středověkou krčmu nebo domky řemeslníků. Se životem středověkého Irska se tak seznámíte doopravdy v plné parádě.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://g-switch.org/ca/evropa/irsko/the-best-castles-to-visit-in-ireland-4164295/, https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Hrady_v_Irsku

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.