Řím: Krásné památky, dobré jídlo a pití

Řím

Ideální dobou pro prázdniny v Římě je jaro. Není totiž příliš horko, takže se vyhnete rozpáleným ulicím, ale zároveň je počasí krásné a slunečné.  Skvěle se najíte a prohlídnete si krásné památky. Kam tedy na jídlo vyrazit a za jakými památkami se vydat?

Cesta do Říma

Ideální délka samotného pobytu v Římě jsou tak 4 dny, abyste všechno v klidu stihli a nebyli neustále ve spěchu, protože jste ještě nestihli všechno navštívit.  Do čtyř dnů si krásně rozložíte staré antické památky i chrám sv. Petra nebo Sixtinskou kapli. Mezi prohlídkami si klidně zvládnete dát i kávu v některé z kaváren nebo výborný oběd v restauraci. Italové jsou pověstní svým italským espressem nebo zmrzlinou Gelato, takže si prázdniny v Římě nezapomeňte užít i po gastronomické stránce. Co se týká cesty, tak nejlepší je letět do Říma z Prahy a zpět. Letenky do Říma seženete okolo tří tisíc korun. Z letiště v Římě nasednete na autobus, který vás dopraví až do centra k ubytování.

Vatikán

Vatikán je sám o sobě chloubou Itálie. Navštívit určitě musíte vatikánské muzea a samozřejmě Sixtinskou kapli, ve které se ukrývá strop vymalovaný slavným Michelangelem. Dominantou je však chrám sv. Petra. Fotit se tu však nesmí. Pokud budete mít zrovna hlad, zabrouzdejte do postraních uliček kolem chrámu. Ceny za menu jsou tady totiž příznivější než v centru.

Od Pantheonu až po Andělský hrad

Jedním z nejstarších a zachovaných antických chrámu je Pantheon.  Když vstoupíte dovnitř a dostanete se přesně do středu chrámu, podívejte se nahoru na strop. Uvidíte díru, která má duchovní význam a díky které se do chrámu dostává světlo.  Od chrámu se vydejte na barokní náměstí Piazza Navona stojící původně na místě starověkého stadionu. Odtud se dejte k fontáně di Trevi, kde bude ale spousta turistů. Ve večerních hodinách je to však lepší. V některé z uliček okolo se zase můžete výborně najíst a zpestřit si večer lahví proseccalahví prosecca. Do Kolosea a Fora Romana se naopak vyplatí jít hned ráno, abyste se vyhnuli frontám.  Celý výlet můžete zakončit výhledem na město a to z Andělského hradu.

Náhledové foto: Pixabay

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.