Chorvatsko

Dovolená v Chorvatsku: Máme pro vás 4 tipy na zajímavé lokality

Léto se nezadržitelně blíží a spousta z nás si už zarezervovala letošní dovolenou. Jestliže stále váháte a nevíte, kde ji strávit, jste na správném místě. V následujících řádcích se zaměříme na některé vybrané lokality v Chorvatsku, které rozhodně stojí za to navštívit. Vždyť právě Chorvatsko patří stále mezi státy, které jsou bezpečné a z pohledu turismu velmi oblíbené. Do karet mnohým našincům hraje i fakt, že se sem autem dopraví doslova expresně za nějakých 7 až 8 hodin. Zkrátka si stačí pouze uzavřít správné cestovní pojištění a vyrazit! Kam? To už nechte na nás.

Chorvatsko

Západ slunce v Cavratu

Malebné letovisko Cavrat je vzdáleno pouhých 15 kilometrů od Dubrovníku. Nachází se zde doslova skvostné pláže. Pozorování západu slunce je optimální ze skalnatého výběžku nedaleko hotelu Croatia. V blízkosti Cavratu začíná i slavná Zahrada Chorvatska. Přesně takto je označován kraj s divokou horskou přírodou. Výchozím bodem může být Konavle, odkud se vydáte jeepem vstříc novým dobrodružstvím.

Zlatni rat – perla mezi plážemi

Ostrv Brač je velmi oblíbený a jedním z nejlákavějších míst je bezesporu pláž Zlatni rat nacházející se v Bolu. V průběhu sezony je tady sice hodně živo, nicméně pokud vyrazíte večer při západu slunce, když už turisté spíše odpočívají v hotelových pokojích, budete uchváceni. Zapadání slunce je tady krásné a pomerančová obloha bude nezapomenutelná.

Chorvatsko

Karibik na Rabu

Ostrov Rab také nabídne spousty krásných míst. Jestli si chcete vychutnat atmosféru podobnou té v Karibiku, vypůjčte si lodního taxíka a nechte si doporučit některou z panenských oblastí pro koupání. Atmosféru dokonale dotvoří bílý písek v kombinaci s ranním charakteristicky dozelena zbarveným mořem.

Koupání přímo z lodi v lokalitě Limski fjord

Limský záliv označovaný také jako fjord je celkem 11 kilometrů dlouhý záliv, v němž se nachází křišťálově čistá voda. Leží mezi městy Vrsar a Rovinj. Zátoky se sladkovodními prameny působí minimálně netradičně a vy se tu budete cítit jako doma.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *