Rothenburg

Rothenburg, návrat do 14. století

Nikde na světě nenajdete tolik středověkých památek na jednom místě, jako v bavorském městě Rothenburg ob der Tauber. Patří k nejkrásnějším místům na tzv. Romantické stezce. Historie města se začala psát už v roce 1142, kdy nad řekou Tauber byl králem Kondrádem III. Vybudován hrad a v podhradí se budovalo městečko, které má svou typickou podobu dodnes.

Úchvatné pohledy na město

Při pohledu z věže radnice na Markt Platz se vám naskytne dech beroucí výhled na město, které je plné kamenných kašen, hrázděných domů a klikatých uliček. Tento pohled na město stojí 2 eura. Komu se nebude chtít platit, může jít zdarma na hradby. V hradebních zdech narazíte na cihly se jmény. Ta znázorňují jména lidí, kteří přispěli na obnovu hradeb a města po zemětřesení v roce 1356 a znovu po náletech za 2. světové války. Kromě Němců přispěli i Američané nebo Japonci. Další věží je Röderturm s úchvatným pohledem na střechy města. Tato věž je ještě speciální svou výstavou starých fotografií ze spojeneckých náletu z roku 1945, kdy zemřelo 39 lidí, a velká část města byla v plamenech.

Zámeček mocného starosty

Rothenburg je vlastně město plné výhledů na okolí. Pokud vyjdete hlavní bránou za hradby, budete mít další krásný výhled, tentokrát na zelené údolí, kterým protéká řeka Tauber. Na březích řeky býval mlýn vedle mlýna a dnes jsou z nich penziony a v každém najdete perfektní servis. Z mostu Doppelbrücke, pocházejícího ze 14. století je zase krásný výhled na celou siluetu města. U řeky stojí i dům Heindricha Topplera. Byl to mocný starosta města na konci 14. století a jeho sídlo s mostem přes příkop bývá nazýváno zámečkem. Paul  Schreckenbach o něm dokonce napsal román s názvem Der König von Rothenburg.

Rarity města

Největší raritou je asi vánoční prodejna Käthe Wohlfahrtové, která zde prodává vánoční ozdoby, dřevěné postavičky, louskáčky, svíčky a další.  Jedná se o největší obchod v Evropě, a i když je to obchod s vánoční tématikou, můžete si zde výrobky zakoupit po celý rok. K dalším zajímavostem patří také Bäckerei Striffler, kde si můžete vyrobit vlastní preclík, jeden ze symbolů města nebo ochutnat sněhové koule Schneeballen.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *