Kapverdy

Dovolená na Kapverdách

Kapverdy neboli Ostrovy zeleného mysu, které tvoří desítka ostrůvků v Atlantském oceánu. Jmenují podle poloostrova Zelený mys, francouzsky Cap- Vert. Na Kapverdy jezdíme za dovolenou, tedy za sluncem, plážemi, potápěním, ale hlavně za pohodou.

Každý ostrov je jiný

Z devíti obydlených a několik dalších neobydlených ostrovů má každý něco specifického.  Třeba San- tiago je největším a nejjižnějším ostrovem, leží na něm tak hlavní město Praia. Historické město Cidade Velha asi 15 kilometrů od metropole připomíná někdejší mořeplaveckou éru, na Portugalskou nadvládu.  Na stejném ostrově můžete navštívit i údolí s bujnou tropickou vegetací nebo botanickou zahradou Sao Jorge de Órgaos.  Za tou nejkrásnější pláží se vydejte na ostrov Boa Vista. Pláž se jmenuje Santa Monica, za návštěvu stojí i Praia de Chava nebo Ponta Varadinha, která je zdobená jeskyněmi a útesy.

Vulkanický původ ostrovů

Na vulkanický původ nejvíce odkazuje ostrov Fogo a to díky stále aktivní sopce. Na sopečné půdě, která připomíná pekelné saze, se vysazují především kávovníky, tropické ovoce a vinná réva.  Místní víno je lahodné, takže určitě ochutnejte. Tuto jedinečnou krajinu si vychutnáte nejlépe buď ze hřbetu koně, nebo v pohorkách. Nezapomeňte také navštívit Cha das Caldeiras, tajúplné místo, jenž stálo u stvoření Foga.

Ostrov Sal a Maio

Pokud jste se někdy zajímali o dovolenou na Kapverdách, jistě jste zaznamenali ostrov Sal, kde přistávají mezinárodní letadla. Název Sal, česky sůl dostal ostrov díky zdejší těžbě soli. Ta se na ostrově těží už přes 300 let. V solném dole můžete navštívit i solné jezero Pedra de Lume s léčivou vodu, která se vyrovná té v Mrtvém moři. Na jihu najdete pláž dlouhou 17 kilometrů a letovisko Santa Maria. Jestliže dáváte přednost samotě, zavítejte na ostrov Maio. Na ostrově spatříte vyprahlé pouště a pláže vypadající, jako by ještě nikdo neobjevil. A jako málokde, můžete tady pozorovat hnízdění mořský želv a divoké ptactvo, takže si určitě vezměte dalekohled.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *