RS Budoucnost

RS Budoucnost Frýdlant nad Ostravicí Nová Ves: Hezké ubytování za solidní cenu

Rádi byste vyrazili do Beskyd a třeba zdolali jejich nejvyšší vrchol – Lysou horu? Pokud ano, stoprocentně se budete prvně dívat po nějakém hezkém ubytování za rozumné peníze. Ubytovacích kapacit je v okolí Lysé hory vcelku hodně. My se zaměříme na RS Budoucnost Frýdlant nad Ostravicí Nová Ves. Jedná se o rekreační středisko, které se nachází zhruba 20 minut pěší chůze od vlakového nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí. Poloha ubytování je tedy optimální. Jak ale vypadá ubytování, jaké aktivity tady lze realizovat a nač se těšit? Čtěte dál, postupně vám odpovíme.

Zahrádka

Ubytování ve dvou kategoriích

Nejprve se zaměříme na ubytovací kapacity střediska. Bydlet můžete ve dvou částech velké hlavní budovy. V části A se nachází ubytování pensionového charakteru s hezkými pokoji majícími sociální zařízení a televizi. V budově B pak najdete pokoje turistického typu, v nichž je vybavení strohé. V podstatě se jedná pouze o postele a skříň. Na víkend za předpokladu častých výletů to ale postačí stejně tak jako na školní kurzy. Sociální zařízení jsou na solidní úrovni, jen u sprch by mohlo být více háčků. Ubytovat se lze i v několika menších chatkách. ty ale zjevně slouží pro táborové bydlení.

Venkovní posezení

Inline bruslení v hlavní roli

Hlavní předností RS Budoucnost je hlavně ovál pro inline bruslení, který se nachází pod samotnou budovu v oploceném areálu. Velkou výhodou tohoto oválu je fakt, že není na rovině. Na bruslích si můžete vyzkoušet i jízdu z kopce či do kopce. Mimo ovál se tady nachází také hřiště na volejbal a menší ohraničená plocha s malými kamínky pro pétanque. Samozřejmostí je i solidně vybavené hřiště pro nejmenší. Skluzavky, domeček a prolézačky budou děti bavit.

Strava bez problémů

Co se týče stravování, můžeme v podstatě zhodnotit jídla podávaná sportovním a jiným kurzům. Snídaně bufetového charakteru uspokojí i náročnějšího klienta. Obědy a večeře také nijak neurazí, chuťově jsou vyvážené. Samozřejmostí je i přítomnost venkovního ohniště pro večerní táboráky, jež jsou jakousi letní nezbytností.

Lysá hora

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *