Ruské kolo ve Zlíně

Ruské kolo ve Zlíně už zase funguje, v pátek se zastavilo

Nová atrakce v centru Zlína je už od včerejška opět v provozu. V pátek došlo k zastavení kola. Stalo se tak na základě přechodu České republiky do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Začal platit i zákaz vycházení a vládní opatření se značně zpřísnila. Reakce lidí na zastavení atrakce byly vesměs negativní. V sobotu se nakonec po pátečním zásahu policie a krajské hygieny kolo opět uvedlo do provozu.

Od sobotního dopoledne se zase točí

Provozovatelem velkého kola je Josef Bábek, který uvedl, že nedisponuje žádným prohlášením, podle něhož by se kolo nemohlo provozovat. S upozorněním na dodržování rozestupů a hygienických opatření přišel facebookový profil Obchodního domu Zlín. Náhled hygieniků nebyl dle provozovatele u hygieny jednotný.

Nejednotný názor na provoz kola

Provozovatel nechápe, proč by měl zákaz platit pouze ve Zlíně. Olomoucká hygiena tvrdí, že kolo spadá pod lanové dráhy, které se aktuálně provozovat mohou. Kabinky kola jsou otevřené a po každé jízdě se desinfikují. Ruská kola v jiných městech se běžně provozují a žádný problém nenastal. Proti plošnému zákazu by podle svých slov provozovatel neprotestoval. Povolení k provozu ve Zlíně dostal od magistrátu města.    

Pokuty pro lidi v kabinkách

Policie nemá právo samotnou atrakci uzavřít. Mohla by ale pokutovat lidi, kteří se chtějí svézt. Platný je totiž zákaz vycházení. Jen pro zajímavost, ruského kola využije denně zhruba od 300 do 500 lidí, což není úplně málo. Lidé na pokuty nemyslí, především s dětmi se rádi svezou. Uzavření atrakce mnohé rozzlobilo. Jedná se o novinku, která prostě baví. Prohlédnout si Zlín z takové výšky určitě není od věci. Večer je osvětlené a dotváří atmosféru u obchodního domu.

Ruské kolo ve Zlíně: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *