Santorini

Santorini last minute: Nádherné pláže v podzimním hávu

Santorini je ostrovem, který musí zaujmout každého člověka již jen přítomností modrých stříšek kulatého tvaru, které jsou pro něj tolik typické. Jedná se v podstatě o malý ostrůvek, který leží na ploše 80 kilometrů čtverečních a žije na něm 10 000 stálých místních obyvatel. Příchozí turisty nepočítáme, když jich sem dorazí hodně. Ostrov vznikl prakticky tak, že se do země propadl vrchol sopky. To, co zůstalo nad povrchem, jej tvoří. Jedná se o krásné tradiční běloskvoucí stavby. Santorini je nejjižněji položený ostrv celých Kyklad. Od kréty leží nějakých 110 km. My se soustředíme na jeho nejkrásnější pláže.

Santorin

Unikátní vzhled pláží

Hlavní magnetem ostrova jsou pochopitelně krásné pláže, které se liší jednak množstvím na nich poskytovaných služeb a jednak také typickým povrchem. Najdeme zde velmi pestré zbarvení kamínků do různých odstínů. Od černé po červenou a další barvy. Setkat se můžete i v podstatě s bílými plážemi, jež jsou typické spíše pro Afriku a jiné oblasti. Podle barev jsou nazvány i některé pláže jako White Beach či Red Beach.

Pohodlí na jihovýchodě ostrova

Jestliže patříte mezi turisty, kteří milují dokonalý komfort, pak se vydejte na jih nebo východ ostrova. Právě tady se totiž nacházejí krásné písečné i oblázkové pláže, která určitě uspokojí vaše požadavky. Upozornit bychom měli zejména na pláž Monolithos, která je pokrytá šedým pískem. Mnohem klidně pláž s černým pískem je Avis. Využít zde můžete i stravování a dalších služeb. Z dalších tmavých pláží jmenujme ještě Kamari a Perissu.

Santorini

Kam dál?

Vyrazit klidně můžete i na některou z ostatních pláží. Výbornou volbou je takzvaná Černá pláž označovaná jako Perivolos. Upozornit bychom měli i na Agios Georgios, jež je pokrytá také oblázky. V úplně jižní části se setkáme s ryze červenými útesy okolo Red Beach. Vynikající podmínky pro surfování se nachází okolo odlehlejší pláže Paradisi. Na pláži Pori sice absentují služby, nicméně soukromí a divoká příroda tady budou zaručeny.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *