Lipno

Ski areál Lipno: Své si najdou hlavně rodiny s dětmi

Uvažujete o trávení zimy v tuzemsku. Dovolená na lyžích je v některých skicentrech poměrně reálnou záležitostí a užívat si jí můžete i vy. My se pokusíme zaměřit poněkud blíže na Ski areál Lipno, který se nachází v blízkosti známé Lipenské přehrady. Ostatně v letním období je Lipno velmi známé především rekreací u vody a přítomností spousty šumavských lákadel. Dokonce zde byl i známý olympijský park. Jak je to tedy se zimním Lipnem?

Rodinné lyžování se vším všudy

Lipno disponuje skvělým přírodním potenciálem. V zimě se tato skutečnost bezesporu projeví také. Jestliže si budete chtít opravdu zajezdit a zkusit si také nějaký ten carvingový oblouk, zvolte si sjezdovky Střecha nebo Pánskou. Obě dvě nabízí vcelku široké pláně, na nichž vám nebude nikdo zavazet. Tedy alespoň v době, kdy nejsou prázdniny a víkendy. Jejich převýšení sice nepřekročí hranici 200 metrů, nicméně zalyžujete si slušně. Naopak pro úplné začátečníky jsou připraveny svahy Promenádní a školní.

A co děti?

O faktu, že Ski Lipno myslí i na děti, se lze přesvědčit v podobě dětského Foxparku. Ten je plný nejrůznějších atrakcí, dětských postaviček a dalších lákadel, která vábí ty nejmenší ze všech koutů naší země. Samozřejmostí je i přítomnost zkušených instruktorů, kteří se postarají o to, že vaše děti budou umět lyžovat za velmi krátkou dobu. Pomůže jim v tom i klasický lyžařský koberec a menší vleky uzpůsobené věku dětí.

Ubytujte se v pohodlí

Moderní resort je charakteristický mimo jiné také skvělými ubytovacími kapacitami. Ke stanici lanovky dojdete pohodlně za několik minut pěšky. Bydlet můžete v luxusu Mariny Lipno, kde je to sice poněkud dražší, nicméně komfortnější. V blízkosti lanovky jsou i sportovní apartmány, které jsou z pohledu ceny velmi ekonomickou záležitostí.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *