putzer_8_8

Vydejte se na vodu i bez vlastního vybavení – půjčovna lodí vám poskytne vše potřebné

Nebyli jste ještě nikdy na vodě a chtěli byste si to vyzkoušet a zažít něco nového? Nebo už máte s vodáckými výlety zkušenosti, ale chybí vám plavidlo, případně jiné nezbytné vybavení? Plánujete školní vodácký výlet nebo výpravu v jiné velké skupině? Ať už jste odpověděli kladně na kteroukoli z těchto otázek, řešením pro vás je kvalitní půjčovna lodí, která Vám poskytne veškeré potřebné vybavení, které je pro vodácký výlet třeba mít. Jednou z nejlepších v České republice je i půjčovnalodí pana Petra Putzera, jež nabízí široký výběr bezpečných a spolehlivých lodí a působí na čtyřech oblíbených řekách, které si tak můžete sjet, aniž byste museli nakupovat drahé vybavení.

Jaké řeky patří v Česku k nejoblíbenějším?

K oblíbeným řekám, na než se pravidelně každý rok vydávají tisíce vodáků nejen z ČR, patří zejména Vltava, Berounka, Otava a Ohře. Pro koho jsou jednotlivé řeky vhodné a co je na nich nejzajímavějšího, co by vám určitě nemělo během plavby ujít?

putzer_img_6503

Vltava – nejnavštěvovanější česká řeka

Z hodin zeměpisu určitě víte, že Vltava je nejdelší řekou v ČR. Je zároveň také nejvíce oblíbenou řekou, kam se lidé vydávají na letní plavby a její výhodou je fakt, že nabízí úseky nejen pro zkušené vodáky, ale i pro rodiny s dětmi, nebo začátečníky. Vltava je oblíbená i díky krásné okolní přírodě a mnoha nádherným památkám, jež se v okolí této řeky nacházejí. Za zmínku stojí především hrad Rožmberk, klášter Zlatá Koruna, zřícenina hradu Dívčí kámen nebo historické centrum Českého Krumlova. Možností, jak si naplánovat trasu na Vltavě je spousta a na své si tak určitě přijdete i při kratších výletech.

putzer-vltava1

Berounka – pro začátečníky ideální

Lidé, kteří ještě nikdy na vodácké výpravě nebyli, by měli pečlivě vybírat z takových úseků, které patří k těm méně náročným. Optimálním řešením je řeka Berounka, která má spoustu takových úseků, na něž se mohou bez obav vydat i úplní začátečníci nebo rodiny s menšími dětmi. Stejně jako u jiných řek, tak i v okolí Berounky můžete obdivovat krásnou přírodu a historické pamětihodnosti, určitě byste neměli vynechat například návštěvu hradu Karlštejn.

putzer_mg_7755_loket

Otava – poznejte krásy jižních Čech

Další oblíbenou českou řekou, která patří mezi vodáky k těm nejvyhledávanějším, je Otava. Na ní je sjízdných cca 112 km a v rámci celé trasy jsou různé úseky, z nichž některé jsou vhodné jen pro zkušené, naopak na jiných si užijí zábavu i začátečníci a rodiny s dětmi. Pro ty, co už mají něco za sebou a nebojí se náročnější jízdy, doporučujeme např. úsek z Čeňkovy pily do Sušice, naopak pro nezkušené je lepší začít plavbu v Radešově. Pokud jde o konkrétní místa v okolí, navštívit můžete např. města Sušice, Strakonice nebo Písek, z historických památek jsou zajímavé především hrady Rabí a Zvíkov.

Ohře – prozkoumejte západní Čechy

Pokud vás láká spíše oblast západních Čech, určitě se letos vydejte na výlet na řeku Ohře. Ta má délku sjízdného toku 242 km a v jejím rámci je tak spousta možností, jakou trasu si vybrat. Ohře je vhodná pro začínající i zkušené vodáky, těm začínajícím se doporučuje např. trasa mezi Kynšperkem nad Ohří a Karlovými Vary. Samotné Karlovy Vary jsou pak jedním z nejatraktivnějších míst v okolí řeky, kromě nich je ale v okolí Ohře i spousta dalších míst, která stojí za návštěvu. Obdivovat můžete např. historické památky (zámek Velichov, zřícenina hradu Perštejn nebo dřevěný most v Radošově) nebo krásnou přírodu, na kterou je okolí této řeky obzvláště bohaté.

putzer_ohre_svatosske_skaly

Půjčovna lodí Putzer nabízí vše, co vodáci potřebují

Na všech čtyřech výše zmíněných řekách má půjčovna lodí Putzer svoje pobočky, kde si můžete za rozumnou cenu půjčit jak samotné lodě, tak i další vybavení, jako jsou např. pádla, vesty, barely nebo helmy. Co se týká nabídky plavidel, tak na výběr jsou oblíbené rafty, které jsou vhodné i pro rodinné výlety, dále pak kánoe a pro zkušené vodáky i kajaky. Kompletní seznam veškerého vybavení, podrobné ceníky a doporučené trasy pak naleznete na webových stránkách na adrese www.putzer.cz.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *