Zvíře v letadle

Přeprava živých zvířat v letadle

Přeprava zvířat v letadle je sice pro našince poměrně netradiční záležitostí, nicméně nikoli nereálnou. Většina lidí využije pro své mazlíčky služeb hotelů určených pro zvířata. Mnozí si nechají pohlídat rodinou, případně známými. Když ale bez svého mazlíčka nemůžete být ani na rodinné dovolené, pak je zapotřebí jednat a co nejrychleji se pokusit zjistit, co je všechno zapotřebí, aby byla přeprava živých zvířat zajištěna bez jakýchkoli zbytečných průtahů a obtíží- My vám v následujících řádcích nabídneme zajímavé tipy.

Umožňuje letecká doprava tuto službu?

Hned na počátku byste si měli ujasnit, jestli vůbec přepravu domácích mazlíčků dané letecká společnost umožňuje, či nikoliv. V současné době existuje řada nejrůznějších leteckých společností, které umožňují přepravu domácích zvířat v zavazadlovém prostoru, případně i na palubě letounu. Rozhodně se vyplatí předem zjistit veškeré informace týkající se nejrůznějších vyšetření a dalších záležitostí, jež se vašich domácích mazlíčků týkají. Díky nim budete mít jistotu bezproblémového pobytu zvířete v dané zemi.

Zvíře veřejně přímo na palubě

Při troše štěstí budete moci zvíře přepravovat přímo na palubě stroje. Musíte mít ovšem zvíře umístěné přímo v boxu, aby žádným způsobem nemohlo ohrožovat ostatní lidi, kteří také cestují stejným strojem. Box zároveň musí mít předepsané rozměry, aby nijak nezavazel. Zároveň se musí vyznačovat optimální ventilací vzduchu. Jen velmi těžko můžete vzít na palubu takového vlčáka nebo jiného většího psa.

Zvíře v nákladovém prostoru

Jestliže už nutně musíte mít svého mazlíka s sebou, pak se nabízí i zavazadlový prostor. Volit bychom ale tuto alternativu měli jako krajní. Zvíře bude stoprocentně značně stresováno, a to i přes skutečnost, že je o ně velmi dobře postaráno. Bezpečnost přepravovaných zvířat je maximální.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *