Foppolo

Lyžování v Itálii: Malé, ale útulné Foppolo

Rádi byste vyrazili na letošní lyžování třeba již před sezonou. Dovolenou na horách si nejlépe užijete v Alpách. Výbornou volbou je především Itálie, a to hlavně díky slunečnému počasí, jež zde panuje v průběhu skoro celé sezony. Naším listopadovým tipem třeba pro lyžování již v prosinci je malé lyžařské středisko Foppolo nacházející se nedaleko jedné z italských metropolí Milána. Středisko svou velikostí na první pohled nijak neuchvátí, nicméně vše si vynahrazuje specifickou atmosférou.

Připravte se na lyžařské dálnice

Jak již bylo řečeno, velikostí se rozhodně nesetkáte s ničím neomezeným a nekonečným. Přesto všechny sjezdovky dokážou snést přívlastek široké a budete si moci vykrojit ty správné carvingové oblouky. Co se týká obtížnosti, pak se připravte spíše na červené sjezdovky, které jsou ale hlavně u horní části sedačkové lanovky poněkud prudší. Zbytek je ale prakticky modrý. Sjezdovka je navíc typická dvěma lanovkami a na horní se vydávat nemusíte. Vnikající je i fakt, že byla nedávno dobudována velká kabinková lanovka Montebello.

Foppolo

Nedostatku sněhu se nebojte

V každém případě není třeba mít strach o nedostatek sněhu. Celkem 16 km pist je totiž zasněžováno umělým sněhem. Jinak ale není problém vyrazit i do některého z přilehlých středisek typických také skvělými sněhovými podmínkami. Například propojený areál Corona je sice malý, ale dostanete se sem přímo na lyžích. Vzdálenější je San Simone, nicméně skibusy jezdí každou chvíli, takže i dosažitelnost tohoto střediska je pohodlná.

Foppolo

Vesnická atmosféra spíše potěší

Foppolo je prakticky menší vesnice, která sice žije z cestovního ruchu, nicméně na první pohled to poznat fakticky nelze. Najdete tady jen hotely a malé obchůdky, v nichž jsou místní sice ochotní, ale anglicky jim to moc nemluví. Takže se jednoduše domluvíte ručně. Úsměvy a tradiční bombardino či sposuta klikatých zatáček při výjezdu do střediska vás ale dostanou.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *