Matrei

Matrei in Osttirol: Spousta zábavy na sněhu

Pokud už pomalu přemýšlíte o zimní sezoně, respektive o vaší alpské dovolené, vyplatí se najít některé větší středisko se spoustou sjezdovek. Tuto charakteristiku bez problémů snese Matrei in Osttirol. Středisko nacházející se v Tyrolsku je položené nad stejnojmennou obcí mající okolo 5 000 obyvatel. Leží hned u silnice vedoucí z Lienzu do Mittersilu. Zhruba 13 km od tohoto střediska se nachází známý placený Felbertauernský tunel. Jaká jsou tedy specifika tohoto zimního centra?

Matrei

Velká lyžařská oblast GG Resorts Kals-Matrei

Krásné údolí Virgenthal ležící severně od Matrei je vklíněno přímo mezi dvě horské skupiny, jimiž jsou na východě Glocknergruppe a v západní části Venedigergruppe. Na všechno nečinně přihlíží nejvyšší hora Rakouska GrossGlockner. Celá oblast GG Resorts Kals-Matrei vznikla důmyslným propojením dvou menších zimních středisek, jimiž jsou Matrei a Kals. Z jednoho do druhého se dostanete pohodlně pomocí lanovek a vlastních lyží nebo snowboardu. Celkem 110 km sjezdových tratí vás uchvátí a nepustí.

Matrei

Dokonalá vybavenost

Nabídne-li momentálně Matrei in Osttirol počasí, můžete vyrazit některou z osmisedačkových lanovek, které jsou vyhřívané a opatřené takzvanou bublinou proti větru a sněhu. K dispozici jsou ale i dvě kabinkové lanovky. Jedná ze spodní části z Matrei, jež vede doprostřed do sedla. Pak musíte vyjet další sedačkou na Cimma Ros do výšky 2405 m.n.m. Tady se nachází i panoramatická restaurace s velkou terasou. Dolů se na obě strany můžete vydat sjezdovkou dle svého přání. Všude vedou i modré pro začátečníky.

Matrei skipas

Nudit se nebudete

Nuda v Matrei? Na to zapomeňte. Vynikající je především perfektní vyblbnutí na několika sáňkařských drahách opatřených důmyslně řešeným osvětlením. Všechny byly oceněny pečetí kvality. Výborné jsou i jízdy na koňském spřežení anebo turistika. Zapomenotu nemůžeme ani na precizně upravené běžkařské trasy.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *