Chata na horách

Pronájem chaty v zimě: Nač si dát pozor?

Zima se blíží mílovými kroky a rozhodně není od věci začít přemýšlet nad tím, kde se ubytujete při vaší dovolené. Mnozí lidé tvrdí, že si užijí lyžování pouze tehdy, kdy mají k dispozici krásnou stylovou chatu. Pravda je taková, že hotely jsou většinou luxusní, nicméně punc horského pobytu vám bohužel dát často nemohou. Bohužel si ale mnohdy neuvědomujeme, že výběr takovéto chaty, není nijak výrazně jednoduchý. Podívejme se tedy na některé základní aspekty, které se vyplatí brát v potaz.

Vzdálenost od sjezdovek

V první řadě byste se měli řídit podle toho, jak je daná chata vzdálená od sjezdovek. Ne každému se chce po bujaré noci vyrážet ráno autem a riskovat to, že mu může ještě v krvi kolovat alkohol. Pohodlí, když si prostě jen obujete lyže a vyrazíte brázdit pisty, je nedocenitelné. Vyplatí se dát nějaké ty peníze navíc a následně neřešit už nic dalšího. Počítat byste ale opravdu měli s tím, že chata na sjezdovce bude cenově někde jinde…

Dispozice chaty

Určitě není od věci volit chatu i podle její velikosti a dispozic. Pravda je taková, že větší skupiny lidí potřebují chatu, která bude mít hned několik pokojů. Potřebujete-li mít dostatek soukromí, je třeba znát tuto informaci stoprocentně. Jinak byste se měli informovat i na vybavení chaty. Není od věci, když budete mít k dispozici vířivku, saunu, případně krytý bazén, ve kterém uvolníte vaše svalové partie.

A co cena za noc?

Cenu za pobyt je u mnohých na prvním místě. My ji ovšem uvádíme zcela záměrně až nakonec, protože fakticky pokaždé odpovídá celkovému charakteru objektu a jeho vybavení. Jestliže se jednoduše uskromníte, můžete mít klidně i noc okolo 200 korun, nicméně u luxusnějších chat počítejte klidně i s 500 korunami a více. Každý má zkrátka jiné preference a není od věci se zamyslet, co vlastně vůbec chceme.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *