Kranjska Gora

Jaké nabídne počasí Kranjska Gora počas zimy

Slovinské Alpy se řadí mezi ne poměrně známá součást tohoto evropského pohoří. Přesto se ale jedná o vynikající lokality pro pěstování všech možných zimních sportů. Výbornou volbou je asi nejznámější slovinské zimní středisko Kranjska Gora. Ta se nachází v severní části země, konkrétně Triglavského národního parku. Údolí řeky Sávy je opravdu kouzelné. V podstatě se rozkládá na území hned třech zemí, kterými jsou Rakousko, Itálie a právě Slovinsko. Ostatně v nedaleké Planici se každým rokem koná světový pohár v letech na lyžích. Místní mamutí můstek je pověstný. Počasí Kranska Gra nabídne vynikající. Sluníčka je teda po celou sezonu dostatek.

Skvělé lyžování pro všechny

Dostatek sněhu i přes minimální nadmořskou výšku. Sjezdovky, respektive svahy jsou přímo položené na svazích táhnoucích se mezi Kranjskou Gorou a Planicou. Jedná se fakticky o nadmořskou výšku pohybující se mezi 800 až 1600 metry nad mořem. Jednotlivé svahy propojuje velmi důmyslně řešený systém lanovek a vleků. Sjezdovky nabízí ježdění jak pro pokročilé, tak i pro začátečníky. Právě pro ně je optimální návštěva středisek Kranjska Gora a Gozd Martuljek. Pokročilí spíše vyrazí do Podkorenu. Ti nejlepší si zamilují pisty Vitranc I a II. Tady se každým rokem jezdí závody v obřím a klasickém slalomu.

Skotačení v hlubokém sněhu

Patříte mezi zimní dobrodruhy a chcete si užívat hlubokého něhu? Pak máte jedinečnou šanci. Krásné údolí Zgornja Savska obsypané spoustou sněhu je naprosto skvělé. Stačí si pouze vzít svou skialpovou výbavu a můžete bez problémů vyrazit. Sjezdy budou nezapomenutelné. Vyrazit můžete i na poměrně málo probádaná místa.

Ráj běžkařů

Zmiňované údolí můžete navštívit klidně i na běžkách. Nachází se tady celkem 40 kilometrů precizně upravených tratí. Nenáročné i obtížné si budete moci vychutnat dle vlastní libosti. Pestrá nabídka aprés-ski, anebo aquapark rozhodně stojí za to.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *