Austrálie

Možnosti práce v Austrálii

Austrálie je velmi oblíbeným kontinentem, kam lidé hojně cestují nejen na dovolenou, ale i za prací. Obecně se hovoří o tom, že možnosti jsou zde opravdu na úrovni. Pokud i vy uvažujete o tom, že byste právě do země koal, klokanů a krokodýlů vyrazili, jste na správné adrese. Pokusíme se vám nastínit, jak to vlastně s pravidly stanovenými pro práci v Austrálii je. Možností je opravdu hodně, a tak se na ně zaměřme podrobněji. Rozhodně je třeba předeslat, že jen přítomnost v této zemi vás k možnosti práce neopravňuje. Vaše úsilí bude rozhodně vysoké, jestliže chcete pracovat za solidní peníze.

Kdy začít s hledáním práce v Austrálii?

Velmi důležité je začít s hledáním práce v ten správný čas. Počítejte s tím, že sezonní práce začínají na tomto kontinentu někdy s příchodem jara. U nás se paradoxně jedná o měsíc listopad. Právě v tomto čase do Austrálie míří větší množství turistů a místní lidé také v tento čas cestují po světě. Jestliže zaspíte a budete hledat některé sezonní činnosti v květnu a červnu, s největší pravděpodobností nebudete mít nejmenší šanci uspět. Pracovní pozici byste měli mít zajištěnou již před příletem do země. V opačném případě budete mít opravdu co dělat…

Minimální hrubá mzda v Austrálii

Nejdůležitější je pro většinu z nás mzda, kterou za práci dostaneme. Plat je největším motivátorem mnohých lidí stejně jako touha po úspěchu. Co se týká průměrné hrubé mzdy, tak ta se v hodinové sazbě pohybuje okolo 17 australských dolarů. O státem stanovených svátcích a víkendech se jedná o mnohem vyšší sumy. Dostanete zhruba dvojnásobně. Výplaty se realizují každý týden, případně jednu za 14 dní. Obecně je třeba počítat se mzdou pohybující se okolo 17 až 30 australských dolarů za hodinu.

Práce při studiu v Austrálii

Pracovat je možné i při studiu v Austrálii. Právě studenti tady mají vcelku šitoké uplatnění. Musí ovšem alespoň něco umět. Typickými obory jsou gastronomie, pečení anebo nějaké umělecké činnosti. Výborné adresy pro hledání práce jsou deliveroo.com.au a foodora.com.au.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *