L’Alpe d’Huez

Francouzské Alpy: Král Alpe de Huez

L’Alpe d’Huez a výjezd do pověstných 12 serpentin jsou pověstným cílem královských etap závodu Tour de France. V létě se tady tedy scházejí milovníci cyklistiky. Primárně se ale většina lidí zaměřuje u tohoto střediska především na zimu. Jedná se totiž o skvělé zimní centrum, které je svou výbavou, délkou a pestrostí sjezdových tratí pověstné. Mnohými je L’Alpe d’Huez označováno jako Slunečný ostrov. Podívejme se na základní charakteristiky tohoto střediska a popišme si jej mnohem podrobněji.

Více než 200 km tratí

Vyrazit do L’Alpe d’Huez jen na krátký čas by bylo přinejmenším zbytečné. V každém případě stojí za to vyhradit si na lyžování nebo jízdu na snowboardu dostatek času. Nachází se tady více než 200 kilometrů precizně upravovaných pist. Nejvíce pojímají červené, a to v délce 129 km. Začátečníci mohou zkoušet, co dokážou, na přibližně 70 km tras a milovníci vrcholových padáků mají k dispozici celkově 50 km tratí. O některých ostatně bude ještě řeč…

Přepravní kapacita na jedničku

Důležitá je při zimní dovolené i celková přepravní kapacita konkrétního střediska. U L’Alpe d’Huez si můžete být jisti absenci velkých front a jiných obtíží, jež vás mohu potkat. Co se týká jednotlivých možností, pak se zde nachází 2 zubačky, 3 velké dvojkabiny, 15 kabinkových lanovek a celkem 22 sedaček. Vše doplňují ještě lyžařské vleky fungující spíše jako spojovací kapacity mezi jednotlivými velkými sjezdovkami. Celková přepravní kapacita je stanovena na 101000 osob/hod.

Kam vyrazit?

Prvním naším tipem je skvělá celkem 16 kilometrů dlouhá černá sjezdovka Sarenne, která disponuje až neuvěřitelným převýšením 1800 metrů. Velmi náročný je také sjezd pisty nazvané příznačně Tunnel. Zhruba 200 metrů z ní leží přímo v oblasti ledovce. Moc hezké jsou i černé sjezdovky u vrcholu Pic Blanc. Zapomenout nelze ani na bohatá centra pro rodiny s dětmi.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *