Ski Branná: Skvělá příprava na lyžování v Alpách

Skiareál Branná

Zima již dorazila a první lyžařské areály spouští vleky. Jestliže si chcete dokonale užít prvního sněhu, můžete zvolit skiareál Branná v Jeseníkách. Ten nabízí vynikající rodinné lyžování, a to i díky široké sjezdovce a plynulému provozu, který zajišťuje jednak vlek a jednak dvousedačková lanovky. Středisko fungující jako jakási vstupní brána do Jeseníků se nachází v nadmořské výšce pohybující se o 630 do 750 metrů nad mořem. I přes tuto zdánlivou minimální nadmořskou výšku jsou zde pravidelně sněhové podmínky vynikající.

Ski Branná

Sjezdovky pro každého

Určitě je třeba poznamenat, že Ski Branná nabízí lyžování pro všechny lyžařské kategorie mimo závodních lyžařů. Černá sjezdovka tu není. Vybírat můžete ze dvou červených sjezdovek o délkách 420 a 450 metrů. K dispozici jsou také modré pisty, a to v délkách 560 a 720 metrů. Nejdelší sjezdovka nabízí převýšení 120 metrů. Lyžování i jízda na snowboardu je v tomto středisku výjimečná i krásným výhledem na okolní kopce včetně větrných elektráren v blízkosti obce Branná.

Dostatečná přepravní kapacita

Spolehnout se budete moci i na dostatečnou přepravní kapacitu. Tu zajišťuje především dvojsedačková lanovka LEITNER S2. Jinak se zde nacházejí i dva vleky EPV 300 a v neposlední řadě i dětský provazový vlek pro nejmenší lyžaře a snowboardisty. Děti do 150 cm výšky za využívání provazového vleku nemusí platit.

Branná

Další služby Ski areálu Branná

Ski areál Branná nabízí i spousty nejrůznějších ostatních služeb. Jmenovat bychom mohli například lyžařskou školu SUN Ski, v níž se mohou naučit jezdit na lyžích či na snowboardu jak děti, tak i dospělí. Samozřejmostí je v tomto středisku mimo jiné také zasněžovací systém po celé délce svahu. Pokud budete potřebovat půjčit vybavení, není problém, protože půjčovna se nachází přímo na svahu. U spodní stanice lanovky je k dispozici restaurace s toaletami a venkovním posezením. Občerstvení bude zcela jistě zapotřebí. Co se týče ceny, v sezoně vyjde jeden den lyžování na 370 korun pro dospělé a 290 pro děti.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.