Ski Sachovka

Ski Sachovka: Malé beskydské středisko Sachova Studánka nezklame

Pohodové lyžování a jízdu na snowboardu si můžete určitě užít v i v tuzemsku. Výbornou volbou jsou Beskydy. Vybrat si tady totiž můžete z celé řady středisek. Jmenovat bychom mohli například Bílou anebo Pustevny a mnohá další zimní centra, kde se dá zažít spousty zábavy. Pokud chcete dát za zimní pobyt minimální finanční prostředky a mít k dispozici přiměřeně dlouhou precizně upravovanou sjezdovku, vyplatí se Sachova Studánka. Tato menší sjezdovka s restaurací uspokojí požadavky rodin s dětmi i středně náročných lyžařů.

Kudy do Sachovy Studánky

Sachova Studánka se nachází na hlavním silničním tahu mířícím z Rožnova pod Radhoštěm směrem na hraniční přechod Bumbálka a dále na Slovensko. Když projedete okolo přehrady na Horní Bečvě a pojedete stále dál, po pravé straně uvidíte ze silnice sjezdovku a po levé bude velké parkoviště. Právě z něj vás může skibus vyvézt až ke sjezdovce nějakých zhruba 200 metrů. Pokud máte ale kvalitní vůz s pohonem nejlépe 4×4, pohodlně se dostanete až ke sjezdovce sami.

Sachova Studánka

Sjezdovky a vleky vystačí

Středisko Ski Sachovka je z pohledu množství sjezdovek a vleků bezesporu dostačující. Sjezdové tratě jsou jakoby slité do jedné jediné. Nejdelší modrá je dlouhá 640 metrů. Jinak můžete zvolit i mírně obtížnější dlouhou 450 metrů. K dispozici jsou i další menší sjezdovky o délkách 10 a 60 metrů. Dostatečnou přepravní kapacitu zajišťují následující vleky

–          A – TLV 12 s délkou 600 m a převýšením 110 m

–          B – Tatrapoma P s délkou 450 m a převýšením 90 m

–          C – Tatrapoma S délkou 150 m a převýšením 12 m

–          D – Provazový vlek délkou 60 m a převýšením 5 m

Dětská sjezdovka je mimo hlavní, takže se zde s dětmi velmi pohodlně a efektivně pracuje. Pod sjezdovkou je i prosklená valašská koliba, kde si můžete vybrat ze spousty tradiční pokrmů a dát si třeba točené pivo nebo svařák. Součástí střediska jsou i půjčovna lyží a dětská lyžařská škola.

Ski Sachovka

Ubytování Sachova Studánka

Ubytovat se v tomto středisku můžete například hned po svahem. K dispozici je zde Chata Sachova Studánka. Výborné je ale i ubytování v nedalekém hotelu Labyrint anebo ve srubech, které k němu náleží. K dispozici jsou i mnohé soukromé objekty přímo a sjezdovce nebo v její blízkosti.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *