V jakých podobách nabízí poznávací zájezd Skotsko

Poznávací zájezd Skotsko

Skotsko je bezesporu krásnou zemí, která má svým návštěvníkům co nabídnout. V současné době jsou poznávací zájezdy do Skotska velmi oblíbené a míří sem spousty turistů z celého světa. Pokud si i vy chcete udělat výlet, rezervujte si několik dní, po které budete moci krásy této země obdivovat. Pokusme se tedy podrobně poukázat na to, jakým způsobem lze poznávací zájezd ve Skotsku trávit, jak se sem dopravit a co všechno si prohlédnout. Podob poznávacích zájezdů do Skotska může být hned několik.

Po stopách Williama Wallace

Vydejte se do Skotska určitě na místa, kudy kráčely dějiny. Skutečným srdcem této země je z historického pohledu honosný hrad Sterling. Právě tady se udály boje za nezávislost, v nichž byl jednou z hlavních postav slavný William Wallace. Skotská vysočina plná horalů a drsných lidí vám nabídne nádherné pohledy na věčně zelené lesy a louky. Divoká příroda vás stoprocentně uchvátí a vy si budete moci užívat pohodových toulek. Využít budete moci třeba i noclehu u jezera Loch Lomond.

Za lochneskou příšerou

Mnohé poznávací zájezdy Skotsko nemohou vynechat ani návštěvu tajemné zříceniny Rrquhart castle. Nedaleko se nachází u známé jezero Lochness, které se proslavilo především slavným mýtem týkajícím se lochneské příšery. Moc hezky vypadá i mystikou opředený ostrov Skye, kam se dostanete po Skye Bridge. Turistika na tomto ostrově nabídne spousty krásných míst včetně panoramatických výhledů na moře.

York s katedrálou

Zapomenout nelze ani na návštěvu slavného údolí Glen Coe, které se vyznačuje pohledy na hrad Stalker, který tajemně ční z vodní hladiny. Klidně se budete moci podívat i na tradiční Highland Games. Cestování po Skotsku by se nemělo obejít ani bez návštěvy nejvyšší hory Velké Británie Ben Nevis s nadmořskou výškou 1343 metrů nad mořem. Nádherná bude i návštěva Yorku s majestátní katedrálou.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.