Boa Vista

Skvělá exotická dovolená: Last minute Boa Vista

Exotickou dovolenou si můžete užívat v kterémkoli ročním období. Vyrazit můžete i v současné době, kdy za okny vidíme spíše kapky deště, mlhu a zkrátka všechno kromě teplého sluníčka. Výbornou volbou nejen pro last minute pobyty jsou Kapverdy, konkrétně ostrov Boa Vista. Právě na něj se budeme soustředit v následujících řádcích. Dokáže totiž nabídnout všechno, co si člověk od luxusní dovolené může přát.

Klidná dovolená v luxusu

Třetí nejmenší ostrov Kapverd nacházejících se u západních břehů Afriky v Atlantském oceánu nabídne především nejkrásnější pláže. Bez těch se exotická dovolená zcela jistě nemůže obejít. Velkou výhodou je i menší příliv turistů. Díky tomu, že se většina z nich nachází na sousedním ostrově Sal, budete mít dostatek soukromí. Můžete zde spatřit mořské želvy, na které se vám podaří nalákat minimálně vaše děti. Pustit se můžete i do dobrodružných procházek okolo dun anebo po zdejších památkách.

Pláže na jedničku

Zdejší pláže jsou čisté a skvěle vyniknou v kontrastu s blankytně modrou vodou. Výbornou volbou je pláž Santa Monica, jež svým vzhledem připomíná floridské pláže. Vcelku netradiční je Ponta Varadinha, kterou obklopují jeskyně, v nichž probíhá tradiční příprava rybího barbecue. Tradiční pláží je Cabo Santa Maria vyznačující se vrakem španělské lodi. Ten se stal symbolem objevení ostrova. Podle pověsti uvízla na mělčině již v roce 1968 a námořníci vyslovili dvě slova boa vista vyjadřující v překladu, že je země na obzoru.

Volný čas si opravdu užijete

Máte chuť na čerstvého tuňáka? Tak si jej jednoduše ulovte a dejte třeba přímo na pláži! Vynikající dobrodružství slibuje i noční potápění. V noci můžete pozorovat i želvy při kladení vajec. V poušti Viana si ve dne užijete adrenalinem napumpované jízdy na čtyřkolkách. Nezapomeňte ani na návštěvu hlavního města Sal Rei. Více informací nejen o ostrově si můžete zjistit na www.dovolenaletni.cz a třeba si zde i vybrat dovolenou dle vašich představ.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *