Klínovec lyžování

Ski Klínovec: Lyžařský ráj na dosah

Skiareál Klínovec je považován za největší lyžařské středisko v Krušných horách. Z Prahy se sem dostanete po zdolání pouhých 120 kilometrů. Z Plzně je vzdálen přibližně 100 km. Situován je přesně na hranice s Německem, konkrétně s dalším střediskem Oberwiesenthal. Již tradičně zde panují po celou zimní sezonu vynikající sněhové podmínky a z celkem 18 kilometrů sjezdových tras si stoprocentně vyberete tu, která vám bude plně vyhovovat. Podívejme se tedy na specifika Ski Klínovec poněkud podrobněji.

Klínovec

Sjezdové trasy a přepravní kapacita

Již zmiňovaných 18 kilometrů sjezdovek se nachází na ploše 50 ha a z 90 % může dojít k pokrytí povrchu technickým sněhem. I v případě nedostatku toho přírodního tak budete mít o zábavu postaráno. Přepravní kapacita zaručuje lyžování většinou bez zbytečných front. Vždyť jsou k dispozici celkem 4 sedačkové lanovky a 7 vleků. Samozřejmostí je v tomto středisku také snowpark vybavený mnoha překážkami a nejrůznějšími skoky. Vyznavači běžeckého lyžování budou mít k dispozici celkem 50 km strojově upravovaných značených tras.

Novinky pro letošní sezonu

Před letošní sezonou došlo k rekonstrukci celého areálu a především k prodloužení sjezdovek. Lyžařské vleky byly nahrazeny moderními sedačkovými lanovkami. Například na sjezdovce Pařezovka najdeme novou lanovku CineStar Express s krycí bublinou oranžové barvy. Na Přemostěné se setkáte s čtyřsedačkovou lanovkou Suzuki. Na jižní straně je také lanovka s oranžovou bublinou místo staré již dávno kapacitně i kvalitativně nevyhovující jednosedačkové lanovky. Jáchymovská sjezdovka měří 3 kilometry při luxusní šířce 100 m.

Klínovec lyže

Vybavení a služby areálu

Začít můžeme skvělým AprésSki na jižní straně střediska. K dispozici je i lyžařské škola a půjčovna veškerého vybavení pro zimní sporty. Nemenší lyžaři mohou využít i posuvného pásu, který jim usnadní výuku. Vynikající je i nové velké parkoviště přímo u spodní stanice lanovky na sjezdovce Jáchymovská. Pokračuje i spolupráce s německou stranou v rámci velkého regionu InterSkiregion Fichtelberg.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

1 komentář

  1. Džejár Odpovědět

    Zatím je to bííída. Špatný sníh a hromada lidí, hlavně Němců. Snad se to zlepší. o víkendu má údajně sněžit (záměrně píšu údajně) a hlavně mrznout. Před odjezdem doporučuju čekovat webkamery Boží Dar Už pákrát mě zachránilo to, že jsem si před odjezdem prohlédl realtime webkameru z místa. Jet pak 50km a mačkat se je fakt napytel. Nemluvě o hrozných frontách na jídlo (někdy mi přijde že se tam lidi jedou jenom najíst).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *