Co vše nabízejí Priessnitzovy lázně Jeseník

Wellness Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně se nacházejí na severozápadním okraji města Jeseník a mnohdy jsou označovány jako Lázně Jeseník. Již od 19. století jsou velmi oblíbenou lokalitou, kam se jezdí léčit spousta lidí. Obecně se odhaduje, že hostí ročně až 12 000 lidí. Hlavní devízou tohoto léčebného centra je vodoléčba. Lázně logicky proslavil především Vincenz Priessnitz, který byl označován jako Vodní doktor. Nádherná příroda Rychlebských hor navíc dává tomuto lázeňskému městečku neopakovatelnou atmosféru, kterou si budete moci dokonale vychutnat.

Stručná historie lázní v Jeseníku

Lázně Jeseník byly vůbec první vodoléčebné lázně v Rakousko-Uherské monarchii. Jejich zařízení nebylo vůbec jednoduché a sám Vincenz Priessnitz měl velké problémy s tehdejší byrokracií. Obhájení svých výzkumů týkajících se léčebných účinků vody nebylo jednoduché. Sám Vincenz přišel na léčebné vlastnosti zdejší vody dle pověstí náhodou. Jako malý kluk pásl v horách a všiml si srny, která si namáčela poraněnou nohu ve zdejší vodě. Když si i on sám poranil prst, chodil jej také namáčet a sám si ověřoval účinky obkladů. Ty využil i při svém zranění žeber zaviněným pádem klád. První vodoléčebný ústav založil v roce 1822.

Jaké nemoci si lidé v Jeseníku léčí

Lázně Jeseník patří mezi města, v nichž se léčí nejen nemoci pohybového ústrojí, ale také problémy s oběhovým systémem. Jmenovat bychom mohli například vysoký krevní tlak, choroby srdce anebo vysokou hladinu tuků či cukrovku. Výborné jsou místní vodní procedury na nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí. Jezdí sem i lidé s psychickými problémy a mnohými jinými neduhy.

Léčba dětí

Do Jeseníku míří i děti, a to od roku 1992. Od třech do šesti let sem přijíždějí za doprovodu svých rodičů. V bylinných koupelích si budou užívat ekzematici a k dispozici jsou pochopitelně i interiérové bazény a sauna.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.