Ski Olešnice na Moravě je ideální hlavně pro začátečníky

Olešnice na Moravě

Zajímavým poměrně malým lyžařským centrem v Moravském krasu je skiareál Olešnice na Moravě. Nachází se nedaleko města Olešnice v bývalém okresu Blansko. V podstatě leží na okraji třech krajů, kterými jsou Jihomoravský, Pardubický a Vysočina. Z Brna se sem dostanete po ujetí nějakých 50 kilometrů. Pohodlně pojedete přes Kuřim, Černou Horu a Kunštát. Podívejme se tedy, co všechno Ski Olešnice nabízí a pro jaké lyžaře je tento areál určen. Vyrazit sem v zimní sezoně můžete prakticky každý den, jelikož vleky jsou v povozu až do 21 hodin.

Charakteristika sjezdovky v Olešnici

Skiareál Olešnice nabízí sjezdovku o celkové délce 500 metrů. Nejedná se tudíž o nijak výrazně dlouhou trať, nicméně pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi maximálně vyhovuje. Celkové převýšení zdejší sjezdovky činí 100 metrů. Dopravní kapacity zajišťuje vlek EPV 300 s kapacitou 300 osob za hodinu. Zvolit můžete ale i vlek DOUBLE s kapacitou 1200 osob za hodinu. V zimě tady alespoň přes týden nemusíte počítat s nepříjemnými a zbytečnými frontami. Precizní úpravu sjezdovky zajistí zdejší rolba PRINOTH, která vyjíždí na svah každý den.

Další služby Ski Olešnice

Spolehnout se budete moci i na mnohé další služby, mezi které patří třeba dětský koutek vybavený mimo jiné dětským lyžařským kolotočem Sun Kid. Za dětský vlek nebudete muset platit, což je vynikající. K dispozici jej zde i půjčovna lyží a vybavení pro lyžování a snowboarding. Zapomenout nelze ani na dětskou lyžařskou školu a snowboard park.

Pohodové zázemí Ski Olešnice na Moravě

Výhodou tohoto střediska je i spousta sněžných děl SUFAG, která zajistí sníh i v době, kdy okolo přírodní není. Odpočinout si po lyžování anebo si dát pauzu můžete v hospůdce u Caesara, která se nachází přímo na svahu. Využít budete moci i velkého neplaceného parkoviště hned u areálu.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.