Ski Osvětimany

Ski Osvětimany

Zimní radovánky na sjezdovkách nabízejí nejen nejrůznější střediska ve známých horských oblastech, ale i sjezdovky umístěné spíše v místech, kdy by to čekal málokdo. Typické je i jihomoravské středisko Skipark Osvětimany. Dostanete se sem hned z několika směrů. Klasikou je hlavně příjezd směre z Kyjova přes Ježov. Od Uherského Hradiště musíte vyrazit na Buchlovice a od Bučovic přes Koryčany. Přímo v Osvětimanech již najdete odbočku a jezdí sem i pravidelné autobusové linky. Zaparkovat vozem můžete přímo na parkovišti u areálu s celkovou kapacitou 350 aut.

Lyžování pro všechny

Ski park Osvětimany nabízí vynikající podmínky pro lyžování i pro snowboarding. Hlavní dominantou střediska je 400 metrů dlouhá sjezdovka nabízející převýšení 98 metrů. Na začátku je svah poněkud prudší, nicméně od poloviny je již vcelku plytký a mohou zde jezdit klidně i začátečníci. Právě ve spodní pasáži se nachází i 100 metrů dlouhá sjezdovka pro začátečníky. Lyžovat budete v nadmořské výšce pouze 278 metrů nad mořem, což je docela rarita i na naše tuzemské poměry. O dostatek sněhu se ale v zimě většinou nemusíte obávat.

Kapacita vleků postačí

Přepravní kapacita střediska je dostačující. Nachází se zde dva vleky typu Poma, jež jsou schopny za hodinu přepravit celkově 1 880 osob. Vleky disponují regulací rychlosti, takže je možné je zpomalit při nástupu. Toho pochopitelně využívají zejména děti a začátečníci, kteří se potřebují postupně adaptovat na jízdu na lyžích nebo snowboardu.

Zalyžujete si i večer

Zajezdit si v Osvětimanech budete moci klidně i ve večerních a nočních hodinách. Sjezdovka je totiž oboustranně opatřena kvalitním osvětlením, které je na rozdíl od mnohých jiných oboustranné. O zasněžování se stará dostatek sněžných děl a o úpravu svahu pravidelně rolba. Pro děti je připraveno tažné lano o délce 60 metrů. Ubytování nabízí například penzion Malovaný Osvětimany.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *