Ski Stupava

Vyhlídka na hrad Buchlov z lyží: Ski Stupava

Chcete-li si zalyžovat v samotném srdci chřibských hor, vyplatí se vyrazit na Stupavu. Menší středisko Stupava Ski nabízí pohodové ježdění s příjemným výhledem na starobylý majestátně se tyčící hrad Buchlov. Středisko najdete velmi jednoduše, jelikož se nachází přímo na trase vedoucí z Trenčína do Brna. Pojedete po silnici E50 a až spatříte právě hrad Buchlov, zjistíte, že jste v podstatě na místě. Ski Stupava zkrátka nemůžete minout.

Očividná modernizace střediska

Historie lyžařského střediska Stupava se začala psát již v roce 2001. Od této doby prošlo neskutečným množstvím nejrůznějších inovací. Z těch bychom mohli jmenovat především moderní dětský park v horní části sjezdovky a také nejnovější odbavovací systém, díky němuž nebudete stát zbytečně v řadách. Pokud vyrážíte na lyžování s dětmi, nebudete se muset na Stupavě bát o jejich bezpečnost. Sjezdovka je jednak dostatečně široká a jednak je zde zajištěno bezpečí dětí i tím, že v určitém úseku jezdí pouze ony s rodiči.

Kvalitní lyžařská škola

Spolehnout se v tomto lyžařském středisku budete moci i na lyžařskou školu se zhruba 20 profesionálními instruktory, kteří naučí nejmenší děti jezdit a dospělým pomohou ke zdokonalení jejich jízdního stylu. Klienti lyžařské školy mají samozřejmě přednost v jízdě. Pohodu dokáže dotvořit prosklená restaurace s názvem Akvárko, kde si budete moci dát třeba nějaké místní speciality typu halušek anebo vynikajících borůvkových knedlíků.

Sjezdovky v příměstském duchu

Absolutně nejdelšího lyžování si můžete užívat na trati 500 metrů. Středisko je mnohdy označováno jako Stupavský ledovec, jelikož jako první začíná sezonu se sněhem a jako poslední se sjezdovky také uzavírají. Což ostatně prozradí webkamera Stupava. Vynikající je i příměstský charakter střediska. Lidé si mohou prostě přijet zalyžovat a vyrazit zpět domu, podobně jako je tomu u plavání a jiných aktivit.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *