Rakousko

Skipasy, vleky, lanovky a aprés ski. Jak vyzrát na ceny v Rakousku?

Chcete vyrazit za lyžováním do zahraničí, nestát v dlouhých frontách a zkrátka si užívat zimní pohodlí? Super, není nic lepšího. V Rakousku toto všechno budete mít, jen si za to solidně zaplatíte. Nebo ne? Možná tomu tak být nemusí. Za předpokladu, že se v problematice vyznáte a využijte různých zvýhodnění, jež jsou nepochybně k dispozici. Že o ničem nevíte? To vůbec nevadí. V následujících řádcích se na tuto problematiku zaměříme mnohem podrobněji a pokusíme se vám nějaké to euro ušetřit.

Mraky různých slev

Slevových akcí je skutečně hodně, vyznat se v nich je proto poněkud složitější. Počítejte s tím, že v Rakousku jezdí malé děti do 6 let zcela zdarma. To samé platí mnohde i o ubytování při zakoupení si skipasů pro celou rodinu. Dětské jízdné je do 15 let a zvýhodněné skipasy lze dostat i pro osoby mladší 18 let. Určitě se vyplatí skipasy na více dní. Pokud pojedete ve velké skupině, podaří se vám usmlouvat často i značně rozdílné ceny za skipasy. Podívejte se o na rodinné balíčky, akce určené ženám a mnohá jiná zvýhodnění. Ta se týkají často i přímo doby, kdy vyrážíte lyžovat.

Dojíždění a lyžařské školy

Jedete do nějakého malého střediska. Počítejte s tím, že s největší pravděpodobností bude propojeno skibusem s nějakým větším. Skibusy jsou zdarma. Stačí mít jenom koupené skipasy. Bylo by zbytečné investovat další peníze do linkových autobusů. U lyžařských škol se zaměřte na jazyk, v němž instruktor vyučuje. Setkat se lze i s češtinou. Většinou ale komunikují anglicky a samozřejmě německy.

Guláš

Après-ski a ubytování v Rakousku

Určitě si dopřejte i jiné aktivity než jenom lyžování. Après-ski je tady skvělé. Minimálně se vyplatí ochutnat slavný jäger-tee a také svařák. Z místních specialit stojí za to spätzle či guláš. Pozor jen na přemíru alkoholu v krvi. Horská služba si vás může zkontrolovat, což určitě není optimální.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

2 komentáře

  1. |Petr Němec Odpovědět

    Pane Štěpánku, máte sice krásné rady,ale moc použitelné nejsou! To ale není hlavní,co mně vadí v Rakousku. 90% středisek nemá seniorský skipas! Každému je jasné,že já ve 73 letech nenajezdím jako 20 -letý mladík! Cena je ovšem stejná. A u ski amade nelze koupit skipas na jeden den pouze na jedno středisko! Musíte mít na celé Skiamade. Já za jeden den nestihnu Flachau, Wagrain, Grossarl atd. To je přímo nekřesťanské! Pište i o těchto věcech! Skol,skol!
    Petr Němec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *