Skipasy, vleky, lanovky a aprés ski. Jak vyzrát na ceny v Rakousku?

Rakousko

Chcete vyrazit za lyžováním do zahraničí, nestát v dlouhých frontách a zkrátka si užívat zimní pohodlí? Super, není nic lepšího. V Rakousku toto všechno budete mít, jen si za to solidně zaplatíte. Nebo ne? Možná tomu tak být nemusí. Za předpokladu, že se v problematice vyznáte a využijte různých zvýhodnění, jež jsou nepochybně k dispozici. Že o ničem nevíte? To vůbec nevadí. V následujících řádcích se na tuto problematiku zaměříme mnohem podrobněji a pokusíme se vám nějaké to euro ušetřit.

Mraky různých slev

Slevových akcí je skutečně hodně, vyznat se v nich je proto poněkud složitější. Počítejte s tím, že v Rakousku jezdí malé děti do 6 let zcela zdarma. To samé platí mnohde i o ubytování při zakoupení si skipasů pro celou rodinu. Dětské jízdné je do 15 let a zvýhodněné skipasy lze dostat i pro osoby mladší 18 let. Určitě se vyplatí skipasy na více dní. Pokud pojedete ve velké skupině, podaří se vám usmlouvat často i značně rozdílné ceny za skipasy. Podívejte se o na rodinné balíčky, akce určené ženám a mnohá jiná zvýhodnění. Ta se týkají často i přímo doby, kdy vyrážíte lyžovat.

Dojíždění a lyžařské školy

Jedete do nějakého malého střediska. Počítejte s tím, že s největší pravděpodobností bude propojeno skibusem s nějakým větším. Skibusy jsou zdarma. Stačí mít jenom koupené skipasy. Bylo by zbytečné investovat další peníze do linkových autobusů. U lyžařských škol se zaměřte na jazyk, v němž instruktor vyučuje. Setkat se lze i s češtinou. Většinou ale komunikují anglicky a samozřejmě německy.

Guláš

Après-ski a ubytování v Rakousku

Určitě si dopřejte i jiné aktivity než jenom lyžování. Après-ski je tady skvělé. Minimálně se vyplatí ochutnat slavný jäger-tee a také svařák. Z místních specialit stojí za to spätzle či guláš. Pozor jen na přemíru alkoholu v krvi. Horská služba si vás může zkontrolovat, což určitě není optimální.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.